Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Nie żyje prezes PBG i Rafako Jerzy Wiśniewski. "Odszedł wizjoner"

20.08.2019 11:52 | 4 komentarze | ż

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj, niespodziewanie, w wieku 62 lat, odszedł od nas Jerzy Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Grupy PBG, prezes zarządu PBG S.A. oraz Rafako S.A., największej polskiej grupy budownictwa energetycznego - informuje Jacek Balcer, rzecznik prasowy w Grupie Kapitałowej PBG S.A.

Nie żyje prezes PBG i Rafako Jerzy Wiśniewski. "Odszedł wizjoner"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Odszedł wizjoner, który całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwojowi kraju, angażując się w realizację inwestycji istotnych dla Polski. Stawiał czoła wielu wyzwaniom i przeciwnościom. Wielki patriota, który umiłowanie Ojczyzny rozumiał jako ciężką pracę dla jej rozwoju i pomyślności. Odszedł człowiek wielkiego serca, który bez rozgłosu pomagał ludziom, uważając, że dobroczynność jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Mecenas sztuki, miłośnik historii, człowiek wielkiej pasji - czytamy w komunikacie rozesłanym do mediów Jacka Balcera.


Życiorys Jerzego Wiśniewskiego:

Jerzy Mieczysław Wiśniewski ukończył Politechnikę Poznańską, w 2004 roku uzyskał dyplom Master of Business Administration. Działalność gospodarczą rozpoczął w 1994 roku, tworząc przedsiębiorstwo świadczące usługi w branży gazowniczej. Rodzinną firmę rozwinął w Grupę Kapitałową skupioną wokół przedsiębiorstwa PBG S.A., której spółki realizują od roku 2004 największe w Polsce inwestycje na rynku budownictwa gazowego, kubaturowego oraz energetycznego.

Uzyskał tytuł Inżyniera Górnictwa II Stopnia nadany decyzją Ministra Przemysłu i Handlu, a w roku 2009 za wkład pracy na rzecz branży górniczej uzyskał tytuł „Generalny Dyrektor Górniczy III stopnia", nadany przez Ministra Gospodarki. Zdobył uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa udzielone przez Ministerstwo Skarbu. W 1997 roku odznaczony decyzją Ministra Gospodarki Brązową Odznaką „Zasłużony dla Górnictwa RP" w uznaniu zasług dla górnictwa i jego rozwoju. W 2004 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Zakwalifikowany w roku 2009 do finałowej piątki największych osobowości kapitalizmu w Polsce, nominowany za cierpliwość, umiejętność wyławiania perełek oraz dzielenie się sukcesem i wiedzą z rodziną, w konkursie na Asa XX-lecia Kapitalizmu w Polsce, organizowanym przez Puls Biznesu.

W Grupie Kapitałowej PBG odpowiadał za strategię oraz za jej realizację.

Jerzy Wiśniewski był Prezesem Zarządu PBG S.A. oraz RAFAKO S.A., oraz członkiem rad nadzorczych spółek, w tym między innymi:

  • PBG Dom Sp. z o.o.,
  • PBG oil and gas Sp. z o.o.,
  • PBG Erigo Sp. z o.o.,
  • E001RK Sp. z o.o.,
  • E003B7 Sp. z o.o.

W latach 2011 - 2018 pozostawał Przewodniczącym Rady Nadzorczej RAFAKO S.A.

źródło: PBG S.A./Rafako S.A.