Sobota, 24 lipca 2021

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Katolik Group - globalny dystrybutor dodatków cukierniczych i piekarniczych z Kietrza i świetny pracodawca

05.02.2019 12:00 | 0 komentarzy | MK

Początki firmy Katolik sięgają połowy lat 80. XX w. Jest firmą rodzinną założoną przez Henryka Katolika, którą przejęli i rozbudowali synowie, dzieląc ją na 2 działy. Starszy- Paweł Katolik, został w branży piekarniczej. Dziś firma Katolik Group, to prężnie prosperujący globalny dystrybutor dodatków piekarniczych i cukierniczych z siedzibą w Kietrzu. Posiada oddziały w Obornikach Śląskich oraz nowoczesną linię produkcyjną do oczyszczania ziaren w Olkuszu. Wizją firmy jest stały rozwój, pozyskiwanie kolejnych rynków zbytu, a co za tym idzie rozwój człowieka, inwestowanie w każdego, kto chce wspólnie budować strukturę firmy.

Katolik Group - globalny dystrybutor dodatków cukierniczych i piekarniczych z Kietrza i świetny pracodawca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Największym kapitałem firmy Katolik Group są ludzie. Obecnie strukturę Spółki tworzy ponad 50 osób. Główna siedziba mieści się w Kietrzu, ale już w tym roku zostanie przeniesiona do Raciborza.

Fot. Paweł Katolik, prezes zarządu Katolik Group

 - W grudniu 2017, w drodze przetargu zakupiliśmy w raciborskiej strefie ekonomicznej dwie działki inwestycyjne o łącznej powierzchni 2 ha. Udało nam się ukończyć projekt budowy hali produkcyjno- magazynowej liczącej 4500 mkw, biurowca o powierzchni 700 mkw oraz zbiorników na siemię lniane o pojemności 4 tys. ton, które w tym roku staną w Raciborzu, przy ul. Komunalnej – mówi Paweł Katolik, prezes Zarządu Katolik Group. - W związku z dużym zapotrzebowaniem i rosnącą sprzedażą planujemy również uruchomić kolejną linię produkcyjną do czyszczenia ziaren. Na ten cel pozyskaliśmy aż 45 proc. środków zewnętrznych - kontynuuje.

Fot. Spotkanie z mediami podczas otwarcia drogi w strefie ekonomicznej w Raciborzu

Fot. Projekt nowej hali produkcyjno-magazynowej w Raciborzu

Wielki potencjał w małym ziarenku

W ofercie, firma posiada m.in.: siemię lniane, pestki dyni, kaszę jaglaną, nasiona chia, sezam, mak, komosę ryżową i wiele innych. Przedsiębiorstwo oferuje również orzechy, wiórki kokosowe, rodzynki, owoce w żelu i puszce, mleko w proszku czy kakao. Rocznie importuje aż 15 tysięcy ton siemienia lnianego, co pozwala mu wieść prym wśród tego typu przedsiębiorstw w kraju. Wraz z nowym rokiem poszerzyło swoją ofertę o sprzedaż konfekcjonowanych ziaren pod nazwą Frutavita. - Produkty tej marki będą dostępne na platformach sprzedażowych, a także w sklepie internetowym pod domeną www.frutavita.pl. Pierwsze partie ukazały się o pojemności 1kg. Docelowo pojawią się również opakowania o innych pojemnościach, a asortyment będzie się powiększać. Wszystkie nasze produkty pakowane są w torebki strunowe, co umożliwia wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowania, a najważniejsze pozwala na zachowanie dłuższej świeżości i jakości – podkreśla Dariusz Kamiński, dyrektor ds. sprzedaży FMCG.

- Mimo że poprzedni rok, ze względu na globalną suszę i wzrost walut, do najłatwiejszych nie należał, powiększyliśmy portfel zamówień. Pozyskaliśmy 7 nowych, zagranicznych rynków zbytu. Wiemy, że dużo firm boryka się z brakami kadrowymi, nas ten problem szczęśliwie omija. Do naszego zespołu dołączyło kilku cenionych specjalistów, m.in. do działu zakupów, marketingu oraz spedycji i nadal powiększamy naszą strukturę- wylicza P. Katolik.

Oddział firmy mieści się również w Obornikach Śląskich. Tworzą go przede wszystkim handlowcy oraz specjaliści ds. importu. Dodatki dla przemysłu spożywczego importują z całego świata. Kontenery z zamówieniami docierają z Peru, Argentyny, Kazachstanu, Chin czy Indii. Handlowcy z Oborników Śl., w minionym roku bardzo mocno rozwinęli sprzedaż, co skutkowało zakupem działki inwestycyjnej na tamtym terenie. Docelowo powstanie tam magazyn konfekcyjny oraz biurowiec. - Chcemy jeszcze mocniej rozbudować dział importu – uchyla rąbka tajemnicy prezes Zarządu Katolik Group.

Doskonale prosperuje również filia w Olkuszu, gdzie znajduje się nowoczesna linia produkcyjna do czyszczenia ziaren.

Fot. Hala produkcyjna w Olkuszu

Firma Katolik Group, to stabilny i wiarygodny partner w biznesie. Zatrudniając pracowników, niezależnie od proponowanego stanowiska oferuje atrakcyjne wynagrodzenie; umowę o pracę z pełnymi świadczeniami i premie uznaniowe; system szkoleń wdrażających; wsparcie podczas samodzielnej pracy; niezbędne narzędzia pracy; wiedzę i doświadczenie oraz miłą atmosferę.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Katolik Group

Piotr Jędras, dyrektor ds. Handlu

W USA funkcjonuje potoczny ideał amerykańskiego snu, gdzie przysłowiowy pucybut w ciągu całej swojej kariery zostaje prezesem cenionej spółki. W Polsce wydaje się, że jest to niemożliwe do zrobienia, bo często w ujęciu opinii publicznej trzeba mieć znajomości, a najlepiej jeszcze z urodzenia być synem prezesa. W przypadku firmy Katolik Group naprawdę ceni się predyspozycje. Pracę w firmie rozpoczynałem 4 lata temu jako przedstawiciel handlowy, czyli ten najniższy szczebel w spółce, rok później zostałem kierownikiem transportu, a dziś jestem dyrektorem ds. handu.
Dlaczego warto pracować z firmą Katolik Group? Nasza firma nie jest dużą korporacją, gdzie szefa znasz tylko z imienia i nazwiska, albo pieczątki przy podpisywaniu umowy o pracę. Nasz prezes jest z nami w biurze, podpowiada, pomaga, jest osobą, do której zawsze można podejść, nawet z najtrudniejszymi tematami. System wynagrodzeń jest jasny i klarowny. Nie ma górnych granic, jeśli chodzi o wypracowywane prowizje czy premie uznaniowe. Nie ma norm do wyrobienia. Każda wypracowana złotówka jest rozliczana tak jak powinna.

Roman Lototsky, dyrektor ds. zakupów

W firmie Katolik Group pracuję od 2 lat. Gdy zaczynałem, słabo znałem język polski. Początkowo zaproponowano mi pracę jako pomocnik logistyka. Ale jak przyjechałem na rozmowę, dyrektor handlowy sprawdził mój poziom angielskiego i zaproponował pracę jako przedstawiciel handlowy na rynki wschodnie. Odnalazłem się w tej profesji, a przy okazji próbowałem importować. Transakcje powiodły się, więc docelowo zająłem się zakupami. Dziś jestem dyrektorem ds. zakupów. Praca jest naprawdę przyjemna, mam możliwość rozwoju i swobody, co bardzo motywuje, wspomaga efektywność i ostatecznie daje wiele satysfakcji.

KATOLIK GROUP Sp. z o. o.
Raciborska 130, Kietrz

Oddział Kietrz
Okrzei 21, Kietrz

Oddział Oborniki Śląskie
Herberta 1/3, Oborniki Śląskie

www.katolikgroup.pl

Pobierz prezentację w pdf >>> Katolik Group - prezentacja pracodawcy.pdf


Prezentacja jest publikowana w ramach pierwszego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego i portalu Nowiny.pl.

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl 

Zobacz również szczegóły tutaj www.nowiny.pl/biznes/147683-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna.html 

Tekst sponsorowany