Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Jak osiągnąć wysoki standard domu i jednocześnie nie zbankrutować?

17.05.2018 10:30 | 0 komentarzy | MK

Na każdym kroku otaczają nas nowinki techniczne, które bardzo szybko zmieniają nasze codzienne życie i ułatwiają radzenie sobie z mniej lub bardziej skomplikowanymi problemami. Podobnie jest z rynkiem materiałów budowlanych, czy technologii wykorzystywanych w budownictwie. Niestety zastosowanie nowoczesności w tej dziedzinie nie postępuje tak szybko, jak w innych sferach naszego życia. A szkoda, gdyż umiejętne wykorzystanie najnowszych zdobyczy technologii budowlanej pozwala znacząco podnieść standard nowo budowanych domów, a jednocześnie obniżyć koszty związane z ich użytkowaniem. Dlatego zanim zaczniemy rozważać budowę lub kupno domu warto zastanowić się co zrobić, aby nasz dom odpowiadał tym standardom.

Jak osiągnąć wysoki standard domu i jednocześnie nie zbankrutować?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podstawa wysokiego standardu: właściwy materiał budowlany

Oczywiście wybór, czy budowa domu to skomplikowany proces. Jednak jedną z najważniejszych decyzji jaką należy podjąć jest wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Kwestia ta nie dotyczy jedynie tych, którzy chcieliby sami przeprowadzić inwestycję. Również kupujący dom od dewelopera powinni bacznie przyglądnąć się jakie materiały zostały wykorzystane do wzniesienia domu. Ich wybór ma wpływ zarówno na żywotność domu, jak i koszty jego eksploatacji. W tym drugim zakresie wystarczy popełnienie kilku błędów, aby wymarzony dom stał się energetyczną „studnią bez dna”, mogącą przyjąć każdą ilość gotówki przeznaczonej na pokrycie kosztów ogrzewania.

Jednym z zasadniczych materiałów wykorzystywanych do ocieplania domu jest styropian. Należy pamiętać, że w takich celach należy używać tzw. styropian grafitowy. Posiada on wszystkie cechy swojego tradycyjnego odpowiednika, ale dzięki wzbogaceniu o specjalne środki pochłaniające promieniowanie cieplne bardzo dobrze zabezpiecza dom przed utratą energii. Podobne właściwości posiada wełna mineralna stosowana przy ocieplaniu dachu. Oczywiście dbając o energooszczędność domu niezwykle ważnym jest wybór odpowiednich drzwi i okien. Z jednej strony nie mogą być one hermetycznie szczelne, gdyż to zwiększa zagrożenie np. zatrucia czadem, jednak z drugiej strony koniecznym jest zapewnienie przez te elementy właściwej izolacji cieplnej. Poza tym nie można zapominać, że o utracie energii przez budynek mogą decydować także pozornie błahe elementy, jak np. nieprawidłowo wykonana instalacja elektryczna, czy sanitarna.

 

Deweloper spełniający surowe wymagania

 

Poszukując domu łączącego w sobie wysoki standard z energooszczędnością warto wybrać się na Śląsk. W miastach tego województwa powstaje „Osiedle Sielanka”, którego domy spełniają najwyższe standardy energooszczędności. Domy na sprzedaż w Tarnowskich Górach i Mikołowie są pod tym względem unikatowe w skali kraju. Połączenie najlepszych materiałów budowlanych z nowoczesnymi technologiami wykonania budynku daje efekt, który użytkownikowi domu pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na jego ogrzewaniu. Biorąc pod uwagę polskie uwarunkowania klimatyczne tego typu domu są jedynymi, które nie przypominają finansowej „studni bez dna”

Materiał zewnętrzny