Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Kultura

Koncert noworoczny z Kałudi Kałudowem

16.12.2013 15:31 | 0 komentarzy | e

Kałudi Kałudow, wybitny tenor światowej sławy wraca do Raciborza! W pierwszą niedzielę nowego roku, 5 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert noworoczny.

Koncert noworoczny z Kałudi Kałudowem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie nastrojowo, w klimacie świąteczno-noworocznym. Nie zabraknie utworów świątecznych, kolęd i muzyki sakralnej.

- To będzie uczta dla wszystkich melomanów - zapowiada dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Janina Wystub.

Kałudi Kałudow zaliczany jest do światowej czołówki śpiewaków, obdarzony niezwykłej barwy głosem, najczęściej określany jako tenor "południowy" albo "verdiowski". - Jestem w Raciborzu absolutnie zakochany! Uwielbiam jego atmosferę i zawsze będę z niego wynosił tylko piękne wrażenia - mówił niejednokrotnie Mistrz Kałudow.

Po raz pierwszy Racibórz gościł Kałudowa w 2011 roku, a w 2012 artysta przyjechał do Raciborskiego Centrum Kultury z Koncertem Noworocznym. Podczas najbliższego koncertu 5 stycznia, podobnie jak poprzednim razem na scenie Mistrzowi będą towarzyszyć również zaproszeni artyści.

- W Raciborzu zawsze spotykam miłych, otwartych ludzi - mówił wielokrotnie Kałudi Kałudow. - Tutejsza  publiczność jest wspaniała, ciepła i entuzjastyczna. Ale trzeba pamiętać, że zawsze będzie taka jaką artysta ją stworzy, jeśli da jej miłość, ona ją odwzajemni...

Koncert już 5 stycznia o godz. 17.00. Bilety w cenie 30 i 40 zł. Posiadacze Karty "Senior 60+" mogą liczyć na zniżkę.