Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Koniec projektu początkiem nowej współpracy

30.11.2013 15:37 | 0 komentarzy | OK

27 listopada odbyło się ostatnie spotkanie podsumowujące projekt „Biznes bez granic czyli wymiana informacji i wspólne poszukiwanie szans rozwoju pogranicza PL-CZ”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem szczegóły wspólnego przedsięwzięcia dziennikarskiego w postaci dodatków ukazujących się w „Regionie Opavsko” oraz „Nowinach Raciborskich” zaprezentował redaktor naczelny Nowin Mariusz Weidner. Zaproszenie Raciborskiej Izby Gospodarczej przyjęli przedstawiciele jej czeskiej odpowiedniczki, czyli Powiatowej Izby Gospodarczej w Opawie, Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Raciborzu, gminy Krzyżanowice, Euroregionu Silesia, przedsiębiorcy i media.

Prezentacja multimedialna wywołała ożywioną dyskusję na temat dalszej współpracy między Raciborszczyzną a Opawskiem. Grażyna Wójcik – dyrektor Agencji Promocji i Rozwoju Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim zaproponowała udział czeskich uczelni w organizowanych w Raciborzu Światowych Dniach Przedsiębiorczości oraz przeprowadzenie szkoleń dla młodzieży z autopromocji. O skupieniu się na edukacji w polsko-czeskich projektach mówiła też dyrektor Euroregionu Silesia Daria Kardaczyńska. Grzegorz Wawoczny – moderator projektu „Start up na pograniczu”, realizowanego w gminie Krzyżanowice – wskazał na pomysł jak uczyć młodych przedsiębiorczości. Prezes Powiatowej Izby Gospodarczej Václav Hon zwrócił uwagę na to, że mimo wejścia do Unii Europejskiej wciąż jakieś granice we wzajemnych kontaktach nas ograniczają i trzeba zrobić wszystko by je pokonać. Z kolei prezes RIG Tadeusz Ekiert chwalił ogromne zaangażowanie w projekt wszystkich mediów, w których widzi też potencjał na przyszłość.