Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Lenk w Nowych Zagrodach. Słoneczna do remontu, Żwirki i Wigury zachęca do wyścigów

07.11.2013 18:25 | 1 komentarz | ma.w

20 osób w gimnazjum na spotkaniu z prezydentem. Pierwsze żale dotyczyły ulicy przy żłobku, którą niszczą samochody rodziców.

Lenk w Nowych Zagrodach. Słoneczna do remontu, Żwirki i Wigury zachęca do wyścigów
Mirosław Lenk na wizycie w G5 dla mieszkańców Nowych Zagród
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ruch jest jak na dwupasmówce - opowiadali mieszkańcy ul. Słonecznej. Mieli żal do włodarza, że miasto od lat nie naprawia tej osiedlowej ich zdaniem drogi. Mirosław Lenk odparł, że Słoneczną ustawi w kolejce do remontów w najbliższym możliwie czasie. Nie ma jej jednak w planie budżetu na 2014 rok.

Ulica Żwirki i Wigury, niedawno wyremontowana, jest tak gładka, że kusi miłośników szybkiej jazdy. - Urządzają sobie wyścigi - zgłosili prezydentowi. Problemem jest też woda stojąca na jezdni, którą ochlapywani są przechodnie.

Nowe Zagrody były zainteresowane tematem ponownego przyłączenia domostw do ciepłowni PEC-u. - Pan ogłaszał taki pomysł w kategoriach ograniczania niskiej emisji czy to znaczy, że miasto zakaże nam palić w piecach? - dopytywano. Lenk wyjaśniał, że czeka na stanowisko PEC, któremu zasugerował przejęcie klientów z Nowych Zagród. - Ale z gwarancją rozsądnej, stałej na 10 lat ceny. Wtedy miasto dopłaci do modernizacji urządzeń umożliwiających przyłącze - oświadczył prezydent.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.