Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Sesja w Czerwionce na żywo: Burmistrz o podziale gminy

25.10.2013 12:46 | 0 komentarzy | ska

Podczas swojego wystąpienia na sesji Wiesław Janiszewski poruszył temat podziału gminy na trzy nowe samorządy. Było to pokłosie wniosku grupy inicjatywnej o przeprowadzenie referendum, który wpłynął do urzędu 24 października.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Informacje pojawiające się w mediach są nierzetelne, a często dotyczą osób z rady gminy - rozpoczął temat podziału gminy burmistrz Wiesław Janiszewski

- Jestem po zebraniach w sześciu sołectwach, na których na wniosek mieszkańców odbyły się głosowania, podczas których żaden z mieszkańców nie był za podziałem gminy. Radny jest wybierany raz na cztery lata, a wśród radnych są także sołtysi. W związku z tym nie można mówić, że sołtys Palowic będzie decydował o losach Czerwionki. Chcę przypomnieć, że sołtys Palowic, Bełku, Przegędzy i Stanowic są jednocześnie radnymi i w przeciwieństwie do tego, ktory o tym mówił, mają więcej do powiedzenia w kwestii Czerwionki niż pełnomocnik grupy inicjatywnej. Nie można mówić mieszkańcom, że te osoby nie powinny decydować o Czerwionce - mówi Janiszewski.

- Nie będę wchodził w pyskówki i negatywne emocje na sesji - odpowiada obecny na obradach Jan Tokarz, pełnomocnik grupy inicjatywnej.

Do wniosku o referendum dołączono 3935 podpisów, a wymaganych jest ok. 3330. Teraz nastąpi weryfikacja podpisów.

Ludzie:

Jan  Tokarz

Jan Tokarz

Radny Powiatu Rybnickiego.