Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Lenk w Studziennej. Dzielnica wytyka niespełnione obietnice

22.10.2013 19:12 | 0 komentarzy | ma.w

Od tego zaczęło się czwarte spotkanie dzielnicowe. "Na prezydenta" przyszło 36 osób. Zaczęli od przypomnienia obietnic Lenka sprzed roku.

Lenk w Studziennej. Dzielnica wytyka niespełnione obietnice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazało się, że ówczesne uwagi nie zostały uwzględnione przez magistrat. To drobnostki z punktu widzenia miasta, ale w dzielnicy bolączka. Zgłoszenia dotyczyły niskiego krawężnika na skrzyżowaniu z ul. Hulczyńską, bo gospodarz ma zimą "śnieg z drogi w piwnicy", a także braku oznakowania ul. Bojanowskiej. - Mówił pan przed rokiem, że się przyjrzycie. Rok minął i nic nie zrobiliście - narzekali miejscowi. Prezydent Lenk zwrócił uwagę, że kwestie dotyczące Hulczyńskiej należy adresować do zarządcy z GDDKiA, a znaki na Bojanowskiej dotyczą jej końca, gdzie ta łączy się z polną drogą.

Włodarz przyznał, że wcześniej Studzienna miała większe inwestycje jak remont szkoły, czy naprawa ul. Krętej. Teraz zmienia się nawierzchnię Wschodniej ale są kłopoty. Zdaniem mieszkańców jest źle zaprojektowana i zwężona. W trakcie prac trzeba było zrywać nowy krawężnik. - Służby miejskie, którym zgłaszamy te problemy pozostają głuche na nasze sygnały - przekazano Lenkowi. Ten zapowiedział specjalną wizytę swego zastępcy i rozmowę z wykonawcą.

Podniesiono także problem ze starym placem zabaw i potrzebą budowy nowego. Dzielnica chce takiego jaki powstaje w ramach programu rządowego "Radosna szkoła". Prezydent stwierdził, że jest kolejka do realizacji takich placów, ale Studzienna ma szansę wyprzedzić w konkurencji np. Markowice. - Jest też możliwość skorzystania ze środków Inicjatywy Lokalnej i wykonania małego placu, gdzie miasto zapłaci połowę kosztów przedsięwzięcia - oznajmił Mirosław Lenk. Pula na Inicjatywę musi jednak wzrosnąć, bo włodarz obiecuje te środki już w trzeciej dzielnicy, a w budżecie to tylko 50-60 tys. zł.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.