Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Stracili dzieci, szukają wsparcia

21.10.2011 13:12 | 1 komentarz | tora

 

Około 50 osób wzięło udział w podsumowaniu projektu „Dla świata nie jestem mamą” prowadzonym przez Grupę Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dzieci przy parafii św. Jerzego w Rydułtowach.

Stracili dzieci, szukają wsparcia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Spotkanie odbyło się 15 października w Oratorium św. Józefa, w obchodzonym w całej Polsce dniu dziecka utraconego. - Niech dzień ten na stałe zapisze się w kalendarzu naszego powiatu – mówi Klaudia Kolar z Grupy Wsparcia.

Grupa Wsparcia dla Rodziców po Stracie Dzieci realizowała projekt za fundusze starostwa przy współpracy Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu i Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie. Spotkanie miało charakter otwarty. Przyszli mieszkańcy, Jadwiga Zając z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego, Kornelia Newy, burmistrz Rydułtów, Anna Jargon, – zastępca kierownika USC w Rydułtowach, Alina Osadnik z PCPR, Romualda Bernacik – Stary, terapeuta, Renata Kleszcz – Szczyrba, psycholog z Katowickiego Instytutu Psychoterapii, także ks. Marek Antosz, kapelan szpitalny. Były prelekcje, rozmowy. W kościele została odprawiona msza św. o ukojenie bólu rodziców. Po mszy na sąsiadującym z kościołem Miejscu Pamięci o Dzieciach Utraconych uczestnicy zapalili światełko dla malucha i pomodlili się.