Poniedziałek, 12 listopada 2018

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Najlepsze rakiety do finału wojewódzkiego

17.03.2011 15:18 | 0 komentarzy | e

Reprezentanci powiatu raciborskiego awansowali w komplecie do finału wojewodzkiego w Bielsku turnieju tenisa stołowego szkoł podstawowych.

Najlepsze rakiety do finału wojewódzkiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie 16 marca spotkały się trzydzieści dwie najlepsze rakiety na szczeblu finału rejonu. Podopieczni Wojciecha Zalewskiego triumfowali nie tylko w drużynie, gdyż indywidualnie zdominowali klasyfikację końcową umieszczając w pierwszej szóstce wszystkich swoich zawodników.

Dziewczynki z Gamowa grały najrówniej i to one - mimo indywidualnego zwycięstwa Barbary Ciołek z Dębieńska-Leszczyn – pojadą na finał Śląska. Już w pierwszym meczu losowanie skojarzyło świeżo upieczonego mistrza powiatu Pawła Grela z Pawłowa z ubiegłorocznym mistrzem rejonu Piotrem Ciołkiem z Dębieńska-Leszczyn. Paweł Grela zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę i gładko pokonał rywala 3-0. Już do końca turnieju nie przegrał meczu tracąc tylko seta w meczu… z bratem Arturem, który ukończył zawody z brązowym medalem.

Pozostali zawodnicy z Pawłowa dotrzymywali kroku swoim kolegom zajmując odpowiednio 5 miejsce (Robert Lazar ) i 6 miejsce (Patryk Ploch). Chłopcy z Dębieńska dzięki wspomnianemu Ciołkowi i Łukaszowi Domin (4 miejsce) uplasowali się na II miejscu.

Dziewczynki z Gamowa - mimo że musiały indywidualnie uznać wyższość zawodniczki z Dębieńska - awansowały do mistrzostw Śląska dzięki drugiej lokacie Sandry Czekały, która pokonała swoją szkolną koleżankę Ewę Pendziałek (miejsce 3). Bardzo ważne 6 miejsce Nandy Kampik pozwoliło ekipie Alojzego Pieruszki osiągnąć drużynowy sukces.

Chłopcy indywidualnie:
1.Paweł Grela - Pawłów
2.Piotr Ciołek – Dębieńsko
3.Artur Grela – Pawłów
4.Łukasz Domin – Dębieńsko
5.Robert Lazar – Pawłów
6.Patryk Ploch – Pawłów

Chłopcy drużynowo:
1.SP PAWŁÓW 84 PKT
2.SP 8 DĘBIEŃSKO 78 PKT
3.SP ZWONOWICE 61 PKT
4.SP KUŹNIA RAC 52 PKT

Dziewczęta indywidualnie:
1.Barbara Ciołek - Dębieńsko
2.Sandra Czekała – Gamów
3.Ewa Pendziałek – Gamów
4.Karolina Weczerek – Czernica
5.Dominika Gołofit – Czernica
6.Nanda Kampik – Gamów

Dziewczęta drużynowo:
1.SP GAMÓW 80 PKT
2.SP CZERNICA 71PKT
3.SP DĘBIEŃSKO 70 PKT
4.SP BUDZISKA 57 PKT