Poniedziałek, 21 stycznia 2019

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Do szkoły w mundurze

09.02.2011 17:41 | 4 komentarze | raj
Klasa mundurowa dla absolwentów gimnazjów myślących o pracy m.in. w wojsku i klasa zarządzania kryzysowego dla zainteresowanych pracą w administracji publicznej. To nowe propozycje I LO w Wodzisławiu.
Do szkoły w mundurze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno klasa mundurowa jak i klasa „zarządzania kryzysowego” funkcjonować będzie w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu (I LO). Klasa mundurowa to propozycja dla absolwentów gimnazjów, którzy marzą o służbie w wojsku, policji, straży pożarnej, straży granicznej itp. Plan zajęć to m.in. obozy sportowe i zajęcia z pierwszej pomocy. Liczba godzin przedmiotów ogólnokształcących jest taka sama jak w innych klasach, co daje możliwości pójścia w przyszłości inną drogą – niekoniecznie wojskową. W zakresie rozszerzonym pojawi się geografia, historia i język angielski. Uczniowie będą mogli chodzić na zajęcia dodatkowe, także w mundurach. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele WF i przysposobienia obronnego w ramach swoich obowiązków oraz instruktorzy Jednostki Strzeleckiej 2023 (musztra, strzelanie).

Z kolei klasa „zarządzania kryzysowego” to propozycja dla absolwentów gimnazjów, którzy myślą o pracy w  administracji państwowej i samorządowej oraz przedsiębiorstwach i instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym w przypadku klasy zarządzania kryzysowego to informatyka, WOS i język niemiecki.

Ponadto na wniosek Kompanii Węglowej w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu przy ul. Gałczyńskiego uruchomione zostaną kierunki zasadniczej szkoły zawodowej kształcące w profesjach ślusarz i elektryk. Absolwenci tych kierunków zostaną objęci przez Kompanię Węglową gwarancją pracy w kopalni.
(raj)