Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni z gigantycznymi podwyżkami. Nowiny Wodzisławskie pytają, czy nie zapomnieli o umiarze?

W całym powiecie, jak on długi i szeroki, rady miast, gmin i powiatu uchwalają właśnie nowe stawki diet dla radnych. Podwyżki sięgają kilkudziesięciu procent. Najjaskrawiej widać je w radzie powiatu. Dieta przewodniczącego rady powiatu wzrosła z 2630 zł do 4208 zł, a jego zastępców z 2093 zł do 3349 zł. Szeregowi radni powiatowi otrzymają 2276 zł zamiast dotychczasowych 1422 zł. To stawki miesięczne, które nie podlegają opodatkowaniu. Szeregowy radny, który raz w miesiącu uczestniczy w sesji i jednym-dwóch posiedzeniach komisji, zarabia więc więcej niż niejeden pełnoetatowy pracownik. Przypomnijmy, że minimalne wynagrodzenie „na rękę” wynosi obecnie 2061 zł.

Radni z gigantycznymi podwyżkami. Nowiny Wodzisławskie pytają, czy nie zapomnieli o umiarze?
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Afera SM „Marcel” - z jej konta wyparowało co najmniej 90 tys. zł.
Dwie pracownice z zarzutami.

Najbiedniejszych nie stać w ogóle na ogrzewanie w zimie
A marszałek województwa snuje wizje zielonej energii do końca dekady.

Co po likwidacji górnictwa?
W Jastrzębiu parlamentarzyści dyskutowali z samorządowcami o transformacji Śląska

Lubomia w czołówce najlepszych gmin Śląska
Czesław Burek, wójt Gminy Lubomia, ma powody do zadowolenia, bo gmina znów wysoko w kolejnym rankingu.

Kradzież zamiast transakcji
Przyjechał do Połomi kupić auto. Odjechał nim bez płacenia.

Medale Mistrzostw Europy pojechały do Rydułtów
W klubie Brasilian Jiu Jitsu trenują od niedawna, a już mają duże sukcesy.

Miejski żłobek świętuje 10. urodziny
Czego sobie jego społeczność?

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~takaprawda (188.137. * .72) 01.12.2021 16:42
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

@podpiszsie. Nie masz racji. Samorządy wcale nie muszą podnosić diet i wynagrodzeń. Najlepszy przykład że w Pszowie nie podnieśli. Poza tym są widełki tych ewentualnych podwyżek. Wcale nie trzeba było zwiększać kasy a już napewno nie maksymalnie jak w niektórych naszych gminach. Wstyd.

Objektywny 30.11.2021 22:18

@Czekamy .....nikt tobie nie powiedział że— Kto pyta nie błądzi ??????? Ja dalej będę pytał bo jestem ciekawski ??????? . Jeżeli w przyszłym roku wzrosną wysoko podatki od nieruchomości ,co słychać że tak może się stać ????? To czy te wysokie podwyżki dla radnych nie będą uznane jako tego powód ??????? Czyli — Coś za Coś ??????????? ......

~Szambo (46.204. * .153) 30.11.2021 19:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Radni opozycyjni za podwyżkami dla Prezydenta. Prezydent za podwyżkami dla radnych . Ręka rękę myje.

~Czekamy (5.173. * .225) 30.11.2021 19:00
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

objektywny i te jego głupie pytania,na które sam sobie odpowiada :))))))))))

Objektywny 30.11.2021 18:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@pokmn.....dodam jeszcze że bycie radnym to nie etat ,radnym zostaje się z wyboru mieszkańców ,jak myślisz czy mieszkańcy zaufają jeszcze tym co głosują dziś za podwyżkami dla siebie ??????? Jest takie powiedzenie o psie pogrzebanym ,może zrozumiesz jeśli ,nie wisi mi to .......

Objektywny 30.11.2021 17:56

@pokmn......Oj tam ,Oj tam ,cieszę się że przynajmniej wiesz że jestem Rydułtowikiem , co zaś do reszty jesteś w lesie , trochę ci przybliżę moje myślenie i zapytam kto lubi kiedy za kilka godzin ......
........... by ktoś zostawał obdarowany wielką kasą , za efekty pracy które widać ? czy nie widać ?

~doCzekamy (46.134. * .112) 30.11.2021 17:54

Radni z PIS chyba się wstrzymali, bo potrafią liczyć i widzieli jak idzie głosowanie, to po co się narażać jak i tak inni za nich to przegłosują a oni będą mieli kasę.

~pokmn (188.137. * .10) 30.11.2021 17:44

@Obiektywny, ja rozumiem, że ty jako były prominentny samorządowiec doskonale wiesz jak to funkcjonuje. Wkurza cię tylko,że teraz te podwyżki są wyższe niż kiedy Ty uchwalałeś. Wiesz, że u nas to jest z automatu i nic nie trzeba było głosować. Taka już twoja natura lubisz popyskować, chociaż całe Rydułtowy wiedzą kto jesteś.

~Czekamy (5.173. * .225) 30.11.2021 17:43
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Skoro radni z pisu głosowali przeciwko podwyżkom miedzy innymi dla siebie to niech robią po staremu a te ich podwyżki przeznaczą na jakiś szczytny cel !!!
Co ty na to objektywny???
Który radny wykaże się takim gestem ???

Objektywny 30.11.2021 17:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@podpiszsie.... To może też wiesz po co to poddane jest pod głosowania ??????I po co to głosowanie - Za - Przeciw - Kto się wstrzymał ????? Nie przyszło ci do głowy co tak naprawdę jest na rzeczy?????? Mądry odkryje głupi to kupi , nie można nikomu nakazać by zagłosował dla SIEBIE za podwyżką, ale to pewnie wiesz ,ale czy wiedzą ci co głosują to jest problem ??????.....

~podpiszsie (79.124. * .139) 30.11.2021 16:13
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Tylko jest mały problem, te podwyżki uchwalił rząd a radni muszą wykonać to co im nakazali, więc akurat tym razem nie do nich pretensje ;)

anonimus 30.11.2021 16:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Za podwyżką dla prez.Kiecy : Adamik Brygida,Chłapek,Czyżak,Elsner,Grabowiecki,Grzybacz, Ogrodnik,Pietyra,Plewnia,Ptak,Skupień, Szamatowicz .

right 30.11.2021 12:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Podajcie nazwiska wszystkich radnych, którzy głosowali za podwyżkami.