Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Remont OSP Turze oficjalnie zakończony. Zadanie kosztowało blisko 700 tys. złotych

23.11.2021 09:07 | 1 komentarz | mad

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) w towarzystwie oficjeli został uroczyście oddany w poniedziałek 22 listopada.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W uroczystości uczestniczyli: poseł i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu bryg. Jarosław Ceglarek, burmistrz Paweł Macha, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Gerard Depta, kierownik GCZK Aleksander Serafin oraz naczelnik OSP Turze Andrzej Grycman i prezes Edward Piechula.

W ramach zadania budynek doczekał się m.in.: termomodernizacji, kotłowni gazowej wraz z instalacją oraz modernizacji instalacji sanitarnej i elektrycznej. Koszt inwestycji to: 693 184,45 zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło 465 465,95 zł.

Samorząd zadanie zrealizował w ramach dotacji, jaką pozyskał swego czasu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wówczas do Kuźni Raciborskiej trafiło wsparcie na odmianę ośmiu budynków użyteczności publicznej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

źródło: UM Kuźnia Raciborska, (oprac. d)