Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Dziś chłodno, jutro być może spadnie pierwszy śnieg, a co z weekendem?

12.10.2021 13:30 | 0 komentarzy | art

Tak jak prognozowano w ubiegłym tygodniu temperatura powietrza znacznie spadła. Za nami pierwsze jesienne przymrozki. A co czeka nas w najbliższych dniach w pogodzie na terenie powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor? Sprawdzamy w IMGW. 

Dziś chłodno, jutro być może spadnie pierwszy śnieg, a co z weekendem?
Przed nami chłodniejsze dni, ale w okolicach weekendu powinno być na niebie więcej słońca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mapy dynamiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że dziś wieczorem na naszym terenie może jeszcze popadać. Nad ranem temperatura spadnie do 4 st. C i środa generalnie będzie chłodniejsza niż wtorek, bo w najcieplejszym momencie dnia temperatura osiągnie 8-9 st. C. Dzień będzie deszczowy, a niewykluczone, że w okolicach Jastrzębia mogą spaść jutro pierwsze płatki śniegu!

W czwartek 14 października temperatura ma wzrosnąć do 11 st. C w najcieplejszym momencie dnia. Ranek ma być słoneczny, a później może się zachmurzyć, ale padać nie powinno. 

Z każdym kolejnym dniem według prognoz powinno być nieco ładniej. W piątek temperatura może osiągnąć 13-14 st. C, a zza chmur powinno przebijać się gdzieniegdzie słońce. 

Weekend słoneczny, choć w sobotę raczej chłodno, bo maksymalnie raptem 11 st. C, za to w niedzielę słupki rtęci powinny podskoczyć do 15 kreski. I to będzie zapewne najładniejszy dzień tego tygodnia, a z pewnością dobry na jesienny spacer.