Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Jaki blat do białej kuchni?

14.09.2021 10:12 | 0 komentarzy | MK

Marzysz o nowoczesnej, zaaranżowanej w minimalistyczny sposób białej kuchni? Podpowiadamy, jaki blat dobrać do takiego wnętrza.

Jaki blat do białej kuchni?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaaranżowana w bieli kuchnia przywodzi na myśl nowoczesną, estetykę, świeżość i minimalizm. Aby wyglądała naprawdę dobrze, warto w przemyślany sposób dobrać każdy jej element. Jednym z najważniejszych jest z pewnością blat.

 Jaki blat do białej kuchni?

Komponują kuchnię w jasnej tonacji, możesz wybrać blat w kolorze białym, drewniany lub ten o kontrastowej barwie. Które rozwiązanie okaże się najlepsze?

 Biała kuchnia z białym blatem

Myśląc o połączeniu białej kuchni z białym blatem, można odnieść wrażenie, że taka mieszanka będzie wyglądała nudno i nijako. Na szczęście, to tylko pozory. Tworząc takie wnętrze, osiągniesz nowoczesny, minimalistyczny i… siec sterylny efekt. Zwiększysz także optycznie przestrzeń i skutecznie ją rozświetlisz.

Biała kuchnia z białym blatem to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz utrzymać w mieszkaniu nowoczesną stylistykę. Bardzo ważne jest więc, aby pozostałe pomieszczenia także do niej nawiązywały. Takie połączenie sprawdzi się także w niewielkich i kiepsko doświetlonych kuchniach.

Rada: jeśli obawiasz się efektu „sterylności” przełam biel drewnianymi lub kolorowymi dodatkami. Dzięki temu wnętrze stanie się mniej estetyczne.

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Biała kuchnia + drewniany blat to popularne połączenie często spotykane w polskich domach. Kwintesencja stylu skandynawskiego wprowadzi do wnętrza prostotę, ciepło i przytulną atmosferę. Doskonałym dodatkiem do białej kuchni z drewnianym blatem będą rośliny doniczkowe i kolorowe dodatki.

Rada: w zależności od tego, jakie proporcje zachowasz i jaki rodzaj drewna wybierzesz, osiągniesz efekt niewymuszonej, lekko ascetycznej prostoty, lub naturalnego, żywego ciepła.

Biała kuchnia i blat w kontrastowym kolorze

Alternatywą dla białego blatu jest ten w kontraktowym do bieli kolorze — np. czarni. Takie połączenie pasuje przede wszystkim do wnętrz w stylu glamour — nietuzinkowych i oryginalnych. Dobrym dodatkiem do obu barw będą drewniane elementy oraz świeża zieleń. Zestawienie bieli z innym kontrastowym kolorem, np. intensywną czerwienią czy pomarańczą może być jednak bardzo ryzykowne. Aby taka kompozycja okazała się sukcesem, należy zachować umiar. Zbyt duży kolorystyczny miszmasz spowoduje chaos i sprawi, że przebywanie w pomieszczeniu nie będzie przyjemne.a

Rada: jeśli chcesz w nietuzinkowy sposób połączyć barwy, poproś o pomoc doświadczonego specjalistę. Stworzenie takiej aranżacji wymaga bowiem dużego wyczucia.

Źródło: https://www.e-stone.pl/oferta/blaty-kuchenne/

Materiał zewnętrzny