Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gmina Rudnik na "liście wstydu" Polskiego Alarmu Smogowego. Co na to wójt Rybka?

Polski Alarm Smogowy opublikował listę gmin, które jeszcze nie zgłosiły chęci zawarcia porozumienia w sprawie realizacji Programu Czyste Powietrze w ramach pakietu zachęt Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W woj. śląskim takich gmin jest 36, wśród nich Rudnik w powiecie raciborskim.

Gmina Rudnik na "liście wstydu" Polskiego Alarmu Smogowego. Co na to wójt Rybka?
Wójt Piotr Rybka zapowiada, że w Urzędzie Gminy Rudnik powstanie punkt konsultacyjny programu Czyste powietrze

490 gmin

Do tej pory do programu zgłosiło się niemal 2 tys. gmin z całej Polski w tym wszystkie gminy z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. - Dziwi jednak wciąż duża liczba gmin, które postanowiły w programie nie uczestniczyć, mimo że mogą otrzymać na ten cel 30 tys. zł. rocznie. Na zapisy pozostało jeszcze kilka dni (do 15 września 2021 r.). Mam nadzieję, że pozostałe gminy dołączą do programu, co pomoże mieszkańcom tych społeczności skorzystać z dopłat - powiedział Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.

W całej Polsce jest 490 gmin*, które nie podpisały jeszcze stosownego porozumienia. Działacze Polskiego Alarmu Smogowego mówią wprost, że jego brak to odcinanie mieszkańców od ułatwień w pozyskiwaniu środków na wymianę źródeł ciepła i działanie na szkodę mieszkańców. - Nie bez racji media ochrzciły zestawienie PAS listą wstydu - dodają w Polskim Alarmie Smogowym.

Co na to wójt?

O komentarz pytamy Piotra Rybkę, wójta gminy Rudnik. - Do 15 września trwają jeszcze zgłoszenia do programu i chcemy również, jako gmina w nim uczestniczyć. Zamierzamy w urzędzie utworzyć punkt konsultacyjny programu Czyste powietrze - odpowiada wójt. Dodaje, że do tej pory, choć oficjalnie w gminie punkt nie działał, mieszkańcy mogli zgłaszać się do urzędników po pomoc. - Pracownicy pomagali w wypełnianiu wniosków, z czego mieszkańcy korzystali. Nie było tak, że gmina Rudnik była zamknięta - dodaje.

A jak dobiera wójt fakt, że gmina Rudnik znalazła się na „liście wstydu”? - Raczej z obojętnością, bo wiem co robimy i jak robimy - stwierdza Piotr Rybka.

*Na podstawie danych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. TUTAJ pełna lista. 

Ludzie

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wstyd_jak_nic (188.117. * .66) 12.09.2021 11:18

Lubomia na 3, to nie macie tak źle