Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Olimpiada ekologiczna w pszowskim przedszkolu

14.07.2021 11:25 | 0 komentarzy | AgaKa

Ekologia to kierunek i styl życia, który jest przyszłością naszej planety. A jak zaszczepić już w przedszkolakach postawy proekologiczne? Swoje sposoby mają nauczycielki z Przedszkola nr 3 w Pszowie.

Olimpiada ekologiczna w pszowskim przedszkolu
Dzieci z zapałem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych działaniach czerpiąc z nich wiele radości i wiedzy ekologicznej, a uśmiech na ich twarzach to dowód, że warto zaszczepiać ekologię od najmłodszych lat.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O olimpiadzie

Co roku w kwietniu w Przedszkolu odbywa się olimpiada ekologiczna. Jej głównym celem jest kształtowanie umiejętności współżycia z przyrodą, rozwijanie nawyków proekologicznych, utrwalenie wiedzy o środowisku w którym żyją i prawach w nim rządzących oraz zależnościach i skutkach ingerencji człowieka.

Quizy i zadania

W tym roku ze względów epidemiologicznych, olimpiada odbyła się w każdej grupie wiekowej. Dzieci uczestniczyły w różnych formach rywalizacji. Był quiz wiedzy ekologicznej, segregacja śmieci, rozpoznawanie odgłosów polskich zwierząt, układanie puzzli ekologicznych oraz śpiewanie piosenki „Ziemia, wyspa zielona”. Po zakończeniu konkursu za prawidłowo wykonane zadania ekologiczne każda grupa otrzymała „Dyplom Przyjaciela Ziemi”, a dzieci doceniono nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta w Pszowie.