Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Czerwionka będzie miała swój punkt Czyste Powietrze

17.06.2021 13:18 | 0 komentarzy | acz

21 czerwca 2021 roku w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w budynku przy Alei Świętej Barbary 6 uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w ramach programu „Czyste Powietrze”.Punkt będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Czerwionka będzie miała swój punkt Czyste Powietrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zabiegaliśmy o uruchomienie punktu konsultacyjnego w naszej gminie i dzięki współpracy z WFOŚiGW przedsięwzięcie będzie realizowane - mówi Burmistrz Wiesław Janiszewski. - To spore ułatwienie dla mieszkańców, którzy mogą na miejscu bezpłatnie skorzystać z fachowej porady i pomocy w wypełnianiu wniosku o dofinansowanie czy rozliczenie zadania dodaje

W ramach punktu konsultacyjnego otrzymać można między innymi:

  • Informacje o programie „Czyste Powietrze” w tym dotyczące możliwości łączenia dofinansowania z innymi programami finansowanymi ze środków publicznych.
  • Wsparcie w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie również pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie.
  • Pomoc w rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych dokumentów.
  • Informacje o poziomach dofinansowania.

W celu usprawnienia funkcjonowania punktu spotkania z beneficjentami będą umawiane na konkretny termin tylko telefonicznie w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-10.00 oraz w środy w godzinach 14.00-15.00 pod nr telefonu 795 130 337 (w pozostałym czasie podany nr telefonu będzie nieaktywny).