Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

W Mszanie pandemia odpuszcza

11.05.2021 15:25 | 1 komentarz | art

Wczoraj odbyło się kolejne wideospotkanie w ramach posiedzeń zespołu zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Mszana. Wójt Mirosław Szymanek omawiał sytuację epidemiczną z kierownikami jednostek oświatowych i placówek kultury i sportu. Ze przedstawionych statystyk wynika, że pandemia na terenie gminy Mszana odpuszcza. 

W Mszanie pandemia odpuszcza
Fot. UG Mszana. Zdjęcie ilustracyjne.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informował wójt, w izolacji (a więc z pozytywnym wynikiem testu) przebywa 10 mieszkańców, w kwarantannie - 35. Dla porównania na koniec kwietnia w gminie znajdowało się 38 zakażonych i dodatkowo 104 osoby w kwarantannie. Jeszcze gorzej było na początku kwietnia - COVID-19 potwierdzono u 99 mieszkańców, zaś w kwarantannie znajdowało ponadto 196 osób.

- Obecnie te dane są znacznie bardziej optymistyczne, ale wciąż musimy być ostrożni. Czekamy jednak na powrót do normalności - powiedział wójt Mirosław Szymanek.

W Urzędzie Gminy wszystkie sprawy są załatwiane na bieżąco, jednak obsługa klienta nadal jest ograniczona do parteru. W Przedszkolu Wesoły Dzwoneczek w Mszanie, z powodu pozytywnego wyniku testu u jednej z pracownic, dzieci z trzech grup są na kwarantannie. Zakończyła się już natomiast kwarantanna dla jednej z grup przedszkolaków z Gogołowej. Szkoły przygotowują się do powrotu większej liczby uczniów - od 17 maja ma wejść nauczanie hybrydowe.

Według danych z 11 maja, na terenie całego powiatu wodzisławskiego potwierdzono 17 nowych zakażeń (9% wykonanych testów dało wynik pozytywny). Na COVID-19 nie zmarła ani jedna osoba.