Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Jutro do Raciborza dotrze 1130 szczepionek

05.05.2021 21:12 | 2 komentarze | żet, ma.w

Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych przy ulicy Wileńskiej nastąpi albo jeszcze 6 lub 7 maja.

Jutro do Raciborza dotrze 1130 szczepionek
Punkt Szczepień Powszechnych jest zlokalizowany w hali sportowej CKZiU nr 1 w Raciborzu. Zajęcie sali gimnastycznej nie przeszkodziło w organizacji egzaminu dojrzałości - maturzyści zdają go w salach dydaktycznych.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy zaszczepisz się na koronawirusa?

Duża partia szczepionek

1130 szczepionek firmy AstraZeneca zostanie dostarczonych do Raciborza w czwartek 6 maja. Tak duża dostawa specyfiku pozwoli na uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych, który został zorganizowany w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Wileńskiej 6 w Raciborzu. W zależności od tego, o której godzinie szczepionki faktycznie trafią do Raciborza, szczepienia ruszą tam jeszcze w czwartek 6 maja lub w piątek 7 maja.

Zapisy na szczepienia będą realizowane poprzez ogólnokrajowy system rejestracji (więcej informacji TUTAJ).

50-60 osób na godzinę

Raciborska lokalizacja miejsca szczepień zyskała akceptację śląskiego NFZ jako punkt masowego szczepienia. Przy Wileńskiej będą pracować 2 zespoły, które są w stanie wszczepić 50 – 60 osób na godzinę. Szczepienia będą udzielane w godz. od 15.00 do 21.00. Dla przybyłych wskazywane są 3 lokalizacje parkingowe: najbliższy przy Urzędzie Stanu Cywilnego, drugi na placu Długosza oraz postój przy ul. Kasprowicza. – Niepełnosprawni zmotoryzowani będą mogli wjechać samochodem pod salę gimnastyczną „Budowlanki”, od strony ul. Ludwika – poinformował Marek Kurpis.

Wszystko gotowe

Punkt przygotowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Wileńskiej w Raciborzu to jeden z dwóch takowych w naszym powiecie. Drugi zaproponowała Gmina Kuźnia Raciborska w Amicus-Med. Ze strony Powiatu Raciborskiego nad projektem czuwa wicestarosta Marek Kurpis, odpowiedzialny w zarządzie powiatu za sprawy ochrony zdrowia. – Czekamy już tylko na szczepionki – mówił zastępca Grzegorza Swobody na kwietniowej sesji rady powiatu. Dodał, że w międzyczasie odbyło się kilka spotkań organizacyjnych, także z udziałem przedstawicieli miejscowego Sanepidu. – Dopięliśmy kwestie organizacyjne. Obiekt został udostępniony i wyposażony, także w elementy biurowe. Parkiet sali gimnastycznej został zabezpieczony – wyliczał wicestarosta.

Odciążyć oddział zakaźny

Organizacyjnie zespoły szczepienne wesprze Powiatowy Urząd Pracy kierując do „Budowlanki” osoby do pomocy. Zajmą się kierowaniem osób wchodzących do dokonywania szczepień.

W starostwie rozważają – w porozumieniu z dyrekcją szpitala rejonowego – scenariusz przeniesienia do „Budowlanki”/„Gastronomika” części szczepień udzielanych przy Gamowskiej. – Jak jeszcze nie będziemy mieli szczepionek to moglibyśmy rozluźnić obsługę szczepień na oddziale zakaźnym szpitala. Chodzi o szczepienia planowane, które są tam realizowane – wyjaśnił wicestarosta. 29 kwietnia testowano takie rozwiązanie.

Kurpis zapewnił, że wraz z uruchomieniem masowego punktu szczepień ruszy akcja informacyjna starostwa na ten temat.


Zobacz również:

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.