Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Znaki... dezinformacyjne?

23.02.2021 07:00 | 0 komentarzy | art

Zdaniem kierowców, znaki informacyjne znajdujące się przy skrzyżowaniu ul. 1 Maja i ul. Sportowej w Mszanie, zamiast informować to dezinformują. Drogowcy i urzędnicy odpowiadają – wszystko jest w porządku.

Znaki... dezinformacyjne?
Znak D-4b informuje o wjeździe na drogę bez przejazdu. Tymczasem ul. Sportową można już od kilku miesięcy przejechać na drogę wojewódzką nr 933. Nieoficjalnie, bo oficjalnie DW 933 to nadal plac budowy, po którym można poruszać się tylko dojeżdżając do posesji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MSZANA Chodzi konkretnie o dwa znaki D-4b znajdujące się przy skrzyżowaniu obok mszańskiego urzędu gminy, informujące kierowców jadących ul. 1 Maja, że ul. Sportowa to droga bez przejazdu. – Przecież Sportową można już przejechać – mówi nam czytelnik, zwracając uwagę, że Sportowa była przez pewien czas nieprzejezdna, ale zmieniło się to kilka miesięcy temu. I rzeczywiście ul. Sportowa, która jest łącznikiem między powiatową ul. 1 Maja a wojewódzką ul. Wodzisławską była nieprzejezdna, kiedy trwała przebudowa skrzyżowania tej drogi z Wodzisławską (DW 933). Ale otwarcie skrzyżowania nastąpiło pod koniec października ubiegłego roku. A znaki informujące o tym, że drogą nie przejedziemy, pozostały.

Pytamy więc w tej sprawie w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Ul. 1 Maja, przy której stoją wspomniane dwa znaki to droga powiatowa. Tam wyjaśniają, że znaki D-4b zostały zainstalowane przy drodze powiatowej przez wykonawcę odpowiedzialnego za inwestycję na drodze wojewódzkiej (ul. Jastrzębskiej/Wodzisławskiej) w ramach tymczasowej organizacji ruchu związanej z inwestycją. Po jej zakończeniu znaki powinny przez wykonawcę lub jego zleceniodawcę zostać usunięte. – Według oficjalnych informacji, jakimi dysponuje PZD, ul. Jastrzębska/Wodzisławska jest nadal zamknięta. Dopuszczalny jest tylko dojazd do posesji. W tych okolicznościach być może wykonawca uznał, że znak przy ul 1.Maja, informujący, że z ul. Sportowej brak jest przejazdu na ul. Wodzisławską, należy jeszcze pozostawić – wyjaśnia Wojciech Raczkowski, kierownik Biura Komunikacji Społecznej i Informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Informacje te potwierdza Urząd Gminy w Mszanie, który jest w stałym kontakcie z wykonawcą przebudowy DW 933. – Ulica Wodzisławska to nadal plac budowy, na którym oficjalnie nie ma przejazdu. Dlatego, jak ustaliliśmy, znaki mówiąc o braku przejazdu przez ul. Sportową zostaną usunięte kiedy zakończy się przebudowa drogi wojewódzkiej – mówi Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

(art)