Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

PSZOK po nowemu

16.02.2021 09:02 | 0 komentarzy | mad

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który powstał w Pietrowicach Wielkich, ma być częściej otwarty, choć korzystanie z obiektu ma odbywać się na nowych zasadach.

PSZOK po nowemu
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pietrowicach Wielkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wraz z początkiem marca Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który powstał w Pietrowicach Wielkich, ma otworzyć swoje podwoje dla mieszkańców. Przypomnijmy, obiekt wybudowano przy ulicy Fabrycznej, za Punktem, który dotąd służył, jako PSZOK. Samorząd pozyskując środki (836 tys. zł, całość to 984 tys. zł) z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego miał za zadanie dostosowanie Punktu do obowiązujących przepisów prawa.

Do tematu nawiązywał wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek na minionej sesji rady gminy. Jak wskazywał (mówił nam o tym również sekretarz Gabriel Kuczera - więcej TUTAJ) roboty budowlane zostały zakończone (choć z około miesięcznym opóźnieniem), a do końca lutego zaplanowano wyposażanie obiektu. Później ma nastąpić jeszcze przeprowadzenie kampanii informacyjnej, na co w urzędzie mają czas do końca roku.

Wójt Andrzej Wawrzynek zapowiedział na obradach, że nowy PSZOK będzie dostępniejszy dla mieszkańców. Ma być otwarty pięć dni w tygodniu - od wtorku do piątku przez dwie godziny oraz w soboty przez cztery godziny. – Nie powinno być takich drastycznych kolejek, jakie były przy funkcjonowaniu starego PSZOK-u – podkreślał wójt Wawrzynek. A przypomnijmy, że wówczas Punkt był otwarty dwa dni w tygodniu - przez dwie godziny w poniedziałki oraz cztery godziny w soboty.

– Chociaż trzeba powiedzieć, że nie będzie tego, co było do tej pory, że ktoś przyjechał na PSZOK i przywiózł wszystko, łącznie z meblościanką. Wszystko musi być porozbierane – wyjaśniał wójt. Dodał, że szczegółowe informacje, jak mieszkańcy będą mogli korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zostaną przedstawione w stosownej broszurze.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.