Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Pieniądze na sport przyznane

04.02.2021 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY Urzędnicy rozstrzygnęli konkursy dla klubów sportowych organizacji z zakresu przedsięwzięć sportowych i rekreacji. Przyznano 30 tys. zł na zadania sportowe dla stowarzyszeń oraz 169,5 tys. zł na działalność klubów sportowych.

Pieniądze na sport przyznane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co roku miasto organizuje konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, który obejmuje projekty z zakresu sportu i rekreacji. Odrębnie przygotowano również konkurs dla klubów sportowych, które miasto wspiera w ich działalności. Stowarzyszenia w tym roku aplikowały łącznie o ponad 71 tys. zł, jednak nie wszystkie projekty spełniły kryteria i przeszły ocenę merytoryczną, a część z projektów uszczuplono o niepotrzebne wydatki. Dlatego ostatecznie miasto przyznało 30 tys. zł dotacji. 3 tys. zł otrzymał Górniczy Klub Sportowy „Naprzód-23” Rydułtowy na organizację Dnia Sportu dla przedszkolaków. Kolejne 3,5 tys. zł trafi do klubu „Naprzód-23” na organizację cyklu turniejów piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy. Stowarzyszenie „Zdrowe Rydułtowy” przygotowało dwa wnioski, ale jeden odrzucono. Ostatecznie organizacja otrzymała 3200 zł na projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch”. UKS „Feniks” dostanie 5 tys. zł na „Rydułtowski festiwal rowerowy”, a Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych – Oddział Rydułtowy 2700 zł na działania związane z organizacją lotów gołębi pocztowych oraz spotkania integracyjnego na zakończenie sezonu 2021. 8 tys. zł dostał UKS „Piątka Plus” na „IX Cross Rydułtowski”, a 4,6 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Moje Miasto na organizację „Akademii Aktywnego Rydułtowika 2021”. W konkursie odrzucono również wnioski Śląskiego Oddziału PCK na turniej piątek piłkarskich honorowych dawców krwi oraz wniosek KS „Akademia Piłkarska United” na „United Open – Winter”.

Drugi konkurs ofert dotyczył klubów sportowych i w tym przypadku przyznano 4 dotacje, a dwa wnioski odrzucono. Kluby wnioskowały w sumie o 311 620 zł, natomiast ostatecznie przyznano 169,5 tys. zł. UKS „Piątka Plus” otrzymał 21. tys. zł, UKS „Feniks” 25,5, tys. zł, a UKS „Ognisko” 31 tys. zł. Najwięcej, bo 92 tys. zł przyznano dla klubu GKS „Naprzód-23” Rydułtowy, choć pierwotny wniosek klub wycenił na 110 tys. zł.

Warto dodać, że urząd przeznaczył w tym roku taką samą pulę pieniędzy z budżetu dla organizacji pozarządowych jak w ubiegłym roku. Niższe kwoty przyznanych dotacji wynikają jednak z weryfikacji wniosków i m.in. sprawdzania zaplanowanych wydatków, które nie zawsze okazują się zasadne lub część z nich po prostu można pominąć przy realizacji projektów. Jeśli natomiast projekt nie przejdzie oceny merytorycznej, oferta jest odrzucana, ale w ostateczności.

(ska)