Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Polowy: aquapark od otwarcia był wadliwie wykonany

19.01.2021 19:45 | 8 komentarzy | ma.w

Prezydent Raciborza oznajmił mediom, że w H2Ostróg trzeba usunąć wadę technicznej, która była tam od początku funkcjonowania obiektu. Czy będzie teraz szukał winnych tej sytuacji?

Polowy: aquapark od otwarcia był wadliwie wykonany
Dariusz Polowy prezydent Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

To już kolejny raz, gdy włodarz miasta wytyka poprzednikom - Mirosławowi Lenkowi i jego ekipie, że ten przyzwalał na wadliwe jego zdaniem działanie miejskiej pływalni. Wcześniej Polowy wskazał, że wadliwy jest system gospodarowania odpadami, gdzie mieszkańcy dokładają się do wywozu śmieci np. z supermarketów czy firm.*

19 stycznia prezydent Dariusz Polowy zorganizował ze swym nowym podwładnym - Rafałem Krzyżokiem z BPM (Biuro Prezydenta Miasta) zdalną konferencję prasową. Była to piąta odsłona kampanii informacyjnej Polowego - „Czas na inwestycje”. `Chodzi o naprawę aquaparku H2Ostróg w OSiR. - Ale to nie jest tak, że coś się tam zużyło czy zepsuło. Już od 2015 roku to nie działa, jak powinno. Aquapark dwukrotnie zamykano z powodu wystąpienia bakterii legionelli w basenie. W 2018 roku zamówiono analizę, z której wynikło, że trzeba wydać pieniądze, by wadę usunąć - mówił włodarz. Podkreślił, że chodzi o wady techniczne, które od początku były przypisane do obiektu przy Zamkowej.

Szczegóły prezydenckiej prezentacji zawiera galeria do artykułu oraz materiał wideo - pełny zapis konferencji prasowej.

Pytaliśmy włodarza, co szykuje ze swym nowym zastępcą Dawidem Wacławczykiem na nowe otwarcie aquaparku, już po naprawie (ta potrwa od połowy lutego przez sześć tygodni).

- Nie zdradzimy jeszcze szczegółów, bo kwestia epidemiczna jest na tyle dynamiczna, że trudno dziś mówić, że coś się zdarzy wtedy a wtedy. Pan Dawid znany jest z działalności eventowej i liczę tu na jego wsparcie - podkreślił D. Polowy.

W jakiej kondycji znajduje się OSiR, którego funkcjonowanie mocno nadwyrężyły obostrzenia pandemiczne. - To jest placówka budżetowa, nie istnieje po to, by osiągać krociowe zyski. Ma zapewnione bezpieczeństwo funkcjonowania jako zakład budżetowy, zapewniamy je jako Gmina - zaznaczył włodarz.

Spytaliśmy, czy prezydent, który podkreśla, że H2Ostróg od początku działał wadliwie, będzie chciał teraz wskazać i dążyć do ukarania odpowiedzialnego za ten stan rzeczy - np. ówczesnego dyrektora OSiR (Krzysztof Borkowski) czy prezydenta Mirosława Lenka. Zgodnie z twierdzeniami D. Polowego klienci aquaparku narażali się na zagrożenie swego zdrowia, korzystając z basenu.

- W 2018 roku zamknięto obiekt, potem zmienił się dyrektor i „wypłynął” raport o wadzie. Podjęliśmy działania zabezpieczające. Nie szedłbym tu w poszukiwanie winnych, bo obiekt funkcjonuje prawie 7 lat. To są już pewne zaszłości i trudno odnajdywać tego odpowiedzialnego. Zależy mi, aby jak najszybciej doprowadzić H2Ostróg do właściwego stanu - stwierdził Dariusz Polowy.


* Na uwagi o wadzie w aquaparku były prezydent miasta odpowiada, że obiekt się zestarzał i naprawy w nim są czynnością naturalną. W kwestii śmieci też nie zgadza się z atakiem Polowego, bo uważa, że Racibórz posiada dobry, kompleksowy system.Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.