Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

W Marklowicach zapłacą więcej za wywóz śmieci

07.01.2021 07:00 | 8 komentarzy | juk

Decyzja zapadła. Podwyżka stawki dla mieszkańców Marklowic za utylizację śmieci będzie spora, bo z dotychczasowych 21 zł wzrośnie do 27 zł.

W Marklowicach zapłacą więcej za wywóz śmieci
Nowa stawka za zagospodarowanie śmieci w Marklowicach wzrosła z dotychczasowych 21 zł do 27 zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MARKLOWICE Marklowiccy radni podczas grudniowej sesji uchwalili nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy. Będą one obowiązywały przez cały 2021 r.

Od nowego roku mieszkańcy segregujący odpady zapłacą już 27 zł. Jest to wzrost, ponieważ do tej pory musieli wysupłać z portfela miesięcznie 21 zł. Natomiast za brak selektywnej zbiórki, która jest obowiązkiem nałożonym przez ustawodawcę, opłata będzie wynosić 81 zł.

Przypomnijmy, że podwyżka jest pokłosiem wygaśnięcia z końcem grudnia umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, którą gmina była związana od roku z rybnickim przedsiębiorstwem Transgór. W toku postępowania przetargowego ofertę zgłosiły dwie firmy – ponownie Transgór oraz Eko z Rybnika. Swoje usługi wyceniły kolejno: nieco ponad 1,6 mln zł oraz prawie 1,5 mln zł. Marklowiccy włodarze zdecydowali, że to właśnie ta druga firma przez najbliższy rok będzie odbierać i zagospodarować śmieci. Nowy wykonawca zadania będzie odbierał odpady od prawie 5 tys. mieszkańców.

(juk)