Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Szpital w Raciborzu na liście placówek, w których szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się w pierwszej kolejności

24.12.2020 10:39 | 0 komentarzy | żet

Pierwsza partia szczepionek przeciwko koronawirusowi dotrze do Polski 26 grudnia, a już 27 grudnia rozpoczną się pierwsze szczepienia tzw. grupy 0, czyli personelu medycznego.

Szpital w Raciborzu na liście placówek, w których szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się w pierwszej kolejności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza partia szczepionek przeciwko koronawirusowi - około 10 tys. dawek - zostanie rozdzielona pomiędzy 73 szpitale. Na liście placówek znajdują się cztery szpitale w województwie śląskim: szpital w Bielsku-Białej, szpital w Częstochowie, szpital MSWiA w Katowicach oraz szpital w Raciborzu (60 dawek). Szczepionki trafią również do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu (województwo opolskie).

Szczepienia w Raciborzu w pierwszej kolejności obejmą pracowników miejscowego szpitala. Zgłosiło się do nich 280 osób (pisaliśmy o tym tutaj).

Po zaszczepieniu personelu medycznego oraz kluczowych służb, rozpoczną się szczepienia populacyjne. W pierwszej kolejności zostaną one skierowane do seniorów.