Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Biblioteka w Krzanowicach będzie rozdawała wyprawki czytelnicze

28.08.2020 09:00 | 0 komentarzy | d

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka-wielki człowiek”. W efekcie w książnicy będą czekały na dzieci w wieku od 3-6 lat wyprawki czytelnicze. Będzie można je odbierać jesienią.

Biblioteka w Krzanowicach będzie rozdawała wyprawki czytelnicze
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

źródło: UM Krzanowice