Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Podróże służbowe małe i duże prezydenta Kiecy

31.08.2020 13:00 | 16 komentarzy | juk

Przyjrzeliśmy się ostatnim podróżom służbowym prezydenta Mieczysława Kiecy, których łączny koszt opiewa na kwotę wynoszącą nieco ponad 5 tys. zł.

Podróże służbowe małe i duże prezydenta Kiecy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. W delegacje służbowe wyjeżdżają nie tylko najważniejsi politycy. Służbowo podróżują także ci nasi, lokalni. Dokąd i za ile jeździł – w ramach swoich służbowych obowiązków – prezydent Mieczysław Kieca? Prześwietliliśmy jego wydatki w tym zakresie. Sprawdziliśmy, ile kosztowały krajowe i zagraniczne podróże włodarza od 2019 r.

Najdroższe wojaże

Zestawienie najbardziej kosztownych wyjazdów Mieczysława Kiecy otwiera jego udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, które odbywały się od 18 do 19 stycznia 2019 r. Wyjazd ten kosztował 946 zł. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się zeszłoroczne posiedzenia

Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, które odbywały się w Warszawie. Na ten cel wydano łącznie prawie 1,4 tys. zł. Jednym z droższych wyjazdów były również zeszłoroczne obchody Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Ta podróż prezydenta Kiecy kosztowała prawie 500 zł.

Najtańsze podróże

U szczytu zestawienia najtańszych z najdroższych delegacji prezydenta Kiecy znajduje się zgromadzenie ogólne Związku Gmin Pomorskich i posiedzenie zarządu Związku Gmin i Powiatów. Wydarzenia odbywały się kolejno w Charzykowie i Strumieniu 11 i 12 kwietnia 2019 r. Ich łączny koszt wyniósł 200 zł. 36 zł więcej kosztował wyjazd włodarza do wrocławskiego magistratu, który odbył się pod koniec marca ubiegłego roku. Z kolei na początku kwietnia także 2019 r. prezydent Kieca wziął udział w konferencji w Brennej pn. Wyzwania dla budżetów samorządowych – zarządzanie w trudnej sytuacji. Koszt tego wyjazdu wyniósł 320 zł.

Gdzie najczęściej był prezydent?

Na przestrzeni ostatniego półtora roku prezydent Kieca odbył łącznie 75 wyjazdów: 29 razy był w Rybniku, 10 – w Katowicach, 3 – w Warszawie. Ponadto podróżował również do: Rydułtów, Raciborza, Piekar Śląskich, Chorzowa oraz Wrocławia. W zeszłym roku Kieca odbył również podróże zagraniczne. Był w: w czeskiej Suchej Górze i Ostrawie oraz rumuńskim Serecie. Wyjazdy spowodowane były kolejno: podpisaniem memoranda o współpracy, rozpoczęciem realizacji projektu pn. Seniorzy bez granic oraz uczestnictwem w obchodach święta miasta partnerskiego.

Nie tylko samochodem

Jak przekazał nam Mateusz Jamioła z wydziału dialogu, promocji i kultury w wodzisławskim magistracie, 87% delegacji prezydenta Kiecy stanowią wyjazdy w obrębie województwa śląskiego. – Są to przede wszystkim tzw. delegacje zerowe a ich kosztem jest jedynie koszt paliwa samochodu służbowego – wyjaśnił. Tylko w dwóch przypadkach Mieczysław Kieca podróżował innym środkiem transportem niż auto i był to samolot. Łączny koszt delegacji od początku 2019 r. do końca sierpnia bieżącego roku wyniósł 5,2 tys. zł.

(juk)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.