Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Kultura

Walizkowe malarstwo Michała Guza w Rudach [ZAPOWIEDŹ]

19.08.2020 10:55 | 0 komentarzy | d

Stare Opactwo w Rudach zaprasza na finisaż wystawy Michała Guza pt. „Walizkowe malarstwo”. Wydarzenie zaplanowano na czwartek 27 sierpnia, na godzinę 18.15. Wstęp wolny. Wejście od strony dziedzińca.

Walizkowe malarstwo Michała Guza w Rudach [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cykl obrazów: „Człowiek jako powłoka”, „manekin jako człowiek”, „życie jako gra pozorów” - jest splotem pewnych wydarzeń, pozornie przypominających swą formą, tematyką i rozwojowością prezentowanych tematów materię teatralnych, scenicznych rozgrywek. Głównym bohaterem powstałych prac jest manekin, który zupełnie przypadkowo wprowadza się w ich ramy, a swą wrodzoną sztucznością determinuje ich formę, której ponadto pozwala uwolnić się od zbyt osobistego podejścia do tematu.

Michał Guz urodził się 25 sierpnia 1977 roku w Wodzisławiu Śląskim, wychowywany w Rydułtowach, a obecnie zamieszkały w Rybniku. Absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się takimi dziedzinami sztuki jak malarstwo, poezja, malarstwo tablicowe, konceptualizm, fotografia metaforyczna, rysunek, rzeźba, grafika oraz malarstwo instalacyjne.

Organizatorzy przypominają, że na wydarzeniu obowiązuje zasłanianie maseczką nosa i ust oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu.