Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Raciborska Strzecha na festiwalu folklorystycznym. Zespół zaprezentował się w przestrzeni wirtualnej

04.08.2020 17:30 | 0 komentarzy | d, rck

Wakacje to dla zespołów związanych z folklorem czas gorący nie tylko w związku z temperaturą powietrza, ale również koncertami plenerowymi i międzynarodowymi festiwalami folklorystycznymi. Każdy tancerz z niecierpliwością wyczekuje dnia, kiedy pakuje stroje i na kilka lub kilkanaście dni wyjeżdża, aby promować nie tylko rodzimy folklor, miasto czy kraj, ale również, aby zawiązać międzynarodowe znajomości, zwiedzić piękne zakątki świata oraz pobyć razem w gronie przyjaciół.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niestety, aktualna sytuacja na świecie i troska o zdrowie własne oraz innych pokrzyżowała wakacyjne plany Zespołowi Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy. Na szczęście, współczesna technologia stwarza możliwości spotkań i międzynarodowej wymiany doświadczeń online.

Tym samym, można z dumą ogłosić, iż taneczne festiwalowe marzenia zostaną zrealizowane. Zespół, a dokładniej grupa seniorska, młodzieżowa oraz dorosła (z zaledwie 10 miesięcznym stażem scenicznym) brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Ovcharska Pesen 2020" w Bułgarskim mieście Dorkovo, w terminie 28-31 lipca. Choć tancerze mogli się tam przenieść jedynie wirtualnie, w każdym strzechowym domu przez 4 festiwalowe dni brzmiała radosna muzyka wielu zakątków świata oraz wesołe głosy raciborskich uczestników. Żywimy ogromną nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotkać się z naszą najwspanialszą raciborską publicznością twarzą w twarz, bez pośrednictwa szklanego ekranu.

Chcesz do nas dołączyć? Już teraz cieszymy się na spotkanie! Zapraszamy dzieci od 3 roku życia, dzieci szkolne, młodzież, studentów, dorosłych oraz seniorów, aby dołączyli do naszej strzechowej rodziny. We wrześniu śledź informacje o naborze do zespołu. Skontaktuj się przez Facebooka: https://www.facebook.com/ZPiTStrzecha/ e-mail: zpitstrzecha@rck.com.pl, telefon: + 48 667 239 846.

źródło: RCK