Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Wodzisławski pomnik Powstańców Śląskich już niedługo będzie jak nowy

30.07.2020 10:42 | 0 komentarzy | juk

Znajdujący się na wodzisławskim Placu Wojciecha Korfantego monument, przed którym mają miejsce główne wydarzenia patriotyczne, do końca września zostanie poddany zabiegom renowacyjnym.

Wodzisławski pomnik Powstańców Śląskich już niedługo będzie jak nowy
Do końca września pomnik Powstańców Śląskich zostanie poddany zabiegom renowacyjnym.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomnik Powstańców Śląskich znajduje się w centrum Wodzisławia Śl., na Placu Wojciecha Korfantego w pobliżu zabytkowego zespołu klasztornego franciszkanów oraz rynku. Po 45 latach od wybudowania zostanie poddany zabiegom renowacyjnym.

Monument jest jednym z największych pomników poświęconych powstaniom śląskim, jaki powstał w Polsce. Ma formę postaci powstańców śląskich maszerujących w zrywie powstańczym symbolizującym trzy powstania śląskie z lat 1919–1921. Przed monumentem organizowane są najważniejsze patriotyczne wydarzenia, m.in. obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości.

Prace renowacyjne będą polegały na: oczyszczeniu, usunięciu luźnych warstw żywicy, pokryciu pomnika żywicą z siatką szklaną, nałożeniu żywicy z proszkiem miedzianym na całości monumentu oraz rozjaśnieniu go. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec września.