Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Pełne przygód Lato z biblioteką. Uczestnicy przenieśli się w niezwykły świat książek [ZDJĘCIA]

29.07.2020 15:51 | 0 komentarzy | d

Przygodowe Lato z biblioteką w pełni. Za nami dwa kolejne zajęcia, w ramach których uczestnicy poznali klasykę gatunku - „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina oraz przenieśli się do „Afryki Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A gdyby tak wyruszyć nad rzekę Missisipi i przeżyć niezapomniane przygody z Tomkiem Sawyerem i jego przyjacielem Huckiem Finnem? Z raciborską biblioteką wszystko jest możliwe. Na początku czwartkowych zajęć uczestnicy wysłuchali fragmentu książki pt. „Malowanie płotu”. Następnie szukali skarbu w grze plenerowej pełnej zagadek oraz robili własną tratwę, którą puszczali na wodzie, aby sprawdzić, czy pływa. Były to zajęcia pełne ruchu, dlatego dzieciom zaproponowano również grę w dwa ognie.

Kolejne zajęcia przeniosły wszystkich wprost do Afryki Kazika. Bibliotekę odwiedzili tego dnia nietypowi goście – świnka morska, królik Kiki, żółw Stefan, fretka, patyczaki i york Tosia. Warsztaty zooterapii poprowadziła Małgorzata Lazar, która opowiedziała jak dbać o poszczególne zwierzątka, jak je pielęgnować, co lubią, a czego się boją. Na zakończenie, nawiązując do pełnej przygód książki Łukasza Wierzbickiego, dzieci wykonały afrykańską biżuterię.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 30 lipca o godz. 11.00. Organizatorzy zapraszają tego dnia do poznania przygód „Mikołajka”.

źródło: MiPBP Racibórz