Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda nie ma koronawirusa

19.03.2020 14:28 | 2 komentarze | ma.w

Do włodarza powiatu dotarła telefoniczna informacja o ujemnym wyniku na obecność koronawirusa. Dowiedział się o godz. 14.25. Czekał na nią od wtorkowego poranka, kiedy pobrano mu materiał do badań.

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda nie ma koronawirusa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta pozostaje w kwarantannie domowej do poniedziałku 23 marca włącznie, jak pozostali uczestnicy spotkania z udziałem ministra Michała Wosia.

To bardzo ważna informacja m.in. dla personelu szpitala zakaźnego w Raciborzu, bo starosta spotkał się z liczną grupą pielęgniarek w międzyczasie.

- Nie wiem co u pozostałych uczestników, ale powiedziano mi, że jeżeli nie powiadamiano nas wcześniej to prawdopodobnie wynik jest ujemny także w ich przypadku - skomentował G. Swoboda.

Anna Szukalska przekazała nam, że czeka na wynik.

Oficjalny komunikat starostwa powiatowego

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda przebywający od wtorku (17 marca br) pod nadzorem służb sanitarnych, poinformował o otrzymanym w dniu dzisiejszym negatywnym wyniku przeprowadzonego testu na obecność wirusa COVID-19. Starosta podkreśla, że mimo iż nie jest nosicielem wirusa, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych w dalszym ciągu będzie odbywał kwarantannę domową. W tym czasie będzie pracował zdalnie. Starosta Raciborski dziękuje wszystkim za skierowane w jego kierunku życzenia zdrowia oraz okazane wsparcie.