Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Patrol

Oszuści dzwonią po mieszkańcach powiatu rybnickiego

18.03.2020 11:45 | 0 komentarzy | acz

Na terenie powiatu rybnickiego znowu pojawiali się oszuści. Dzisiaj policjanci otrzymali informacje o nieudanych próbach oszustwa, podczas których osoby podczas rozmowy telefonicznej usiłowały wyłudzić pieniądze.

Oszuści dzwonią po mieszkańcach powiatu rybnickiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 10.00. Wówczas mieszkanka Palowic odebrała telefon od rzekomej córki. Oszustka płacząc, powiedziała do mieszkanki naszego regionu: "Mamo, miałam wypadek...". Na szczęście seniorka zorientowała się, że to próba oszustwa i zadzwoniła na numer alarmowy. Kolejne zgłoszenia otrzymaliśmy od mieszkańców Szczejkowic i Stanowic.

Przypominamy, że policjant, który podejmuje czynności służbowe w cywilu i nie jest umundurowany MUSI podać stopień, imię i nazwisko i okazać legitymację służbową w taki sposób, aby osoba, wobec której podejmuje czynność służbową, miała możliwość odczytania numeru i nazwy organu wydającego legitymację oraz nazwiska policjanta. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy za prowadzone czynności ani też nie pośredniczą w przekazywaniu gotówki.
(acz)