Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Patrol

Wybuch gazu w Pszowie - eksplozja wyrwała okna z mieszkania [AKTUALIZACJA]

14.03.2020 18:18 | 1 komentarz | ska

Około godziny 17.00 mieszkańcy osiedla Kościuszki w Pszowie usłyszeli głośny huk i dźwięk tłuczonego szkła. Okazało się, że w jednym z mieszkań doszło do eksplozji, która wyrwała okna i część elewacji. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Wybuch gazu w Pszowie - eksplozja wyrwała okna z mieszkania [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybuch gazu w Pszowie - eksplozja wyrwała okna z mieszkania [ZDJĘCIA]

Prawdopodobną przyczyną eksplozji był wyciek gazu z instalacji. Wybuch w mieszkaniu na drugim piętrze był tak silny, że na chodnik poleciały okna i fragmenty elewacji budynku. Na szczęście nikt nie przechodził w tym miejscu. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów strażaków, w tym z JRG Rydułtowy, JRG Wodzisław, OSP Krzyżkowice, OSP Pszów, OSP Zawada. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli także pracownicy pogotowia gazowego, a zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Według wstępnych informacji obyło się na niewielkich obrażeniach. Strażacy ustalają przyczyny eksplozji. 

AKTUALIZACJA:

Nie gaz, a gaszenie pożaru tłuszczu zimną wodą było przyczyną potężnej eksplozji. Do działań ratowniczych zadysponowano łącznie 8 zastępów strażaków. Poszkodowany został 57-letni lokator mieszkania. 

Więcej informacji tutaj:

NOWE INFORMACJE O WYBUCHU NA OS. KOŚCIUSZKI W PSZOWIE