Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Patrol

Nie gaz, a gaszenie tłuszczu wodą było przyczyną wybuchu w Pszowie

16.03.2020 10:27 | 3 komentarze | ska

Choć według zgłoszenia, po wybuchu w mieszkaniu w Pszowie na os. Kościuszki wyczuwalny był gaz, to nie wyciek gazu był przyczyną eksplozji. Jak ustalili strażacy, mieszkaniec zalał pożar tłuszczu zimną wodą. 

Nie gaz, a gaszenie tłuszczu wodą było przyczyną wybuchu w Pszowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Nie gaz, a gaszenie tłuszczu wodą było przyczyną wybuchu w Pszowie

Przypomnijmy, że do wybuchu doszło w sobotę 14 marca. Na miejsce zadysponowano 8 zastępów strażaków, w tym z JRG Rydułtowy, JRG Wodzisław, OSP Krzyżkowice, OSP Pszów, OSP Zawada. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli także pracownicy pogotowia gazowego, a zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy osobie poszkodowanej.

Co ciekawe, przyczyną wybuchu nie był wyciek gazu, na który wskazywały wstępne ustalenia. Okazało się, że winny był sposób gaszenia tłuszczu, który zapalił się w wyniku wysokiej temperatury. - Mieszkaniec próbował gasić pożar tłuszczu zimną wodą, co doprowadziło do eksplozji. Należy pamiętać, aby nigdy nie zalewać pożaru oleju zimną czy chłodną wodą. W wyniku wybuchu poparzony został 57-letni mężczyzna. Został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Zniszczeniu uległo okno i część elewacji w pomieszczeniu kuchennym – informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi informują, że pożar tłuszczu w garnku czy na patelni najlepiej ugasić poprzez odcięcie dostępu powietrza, czyli po prostu przez przykrycie pokrywką.