Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Do szpitala w Raciborzu trafiły kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa

10.03.2020 13:40 | 11 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 11:59

U jednego z pacjentów nie potwierdzono zarażenia koronawirusem, jednakże do szpitala przyjęto kolejne dwie osoby.

Do szpitala w Raciborzu trafiły kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pięciu pacjentów z koronawirusem

Przypomnijmy, obecnie na oddziale zakaźnym Szpitala Rejonowego w Raciborzu przebywa pięć osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem. To czterech mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Rybnika.

Ujemny wynik badania szóstego pacjenta

W szpitalu oczekiwano na wynik badania jeszcze jednego pacjenta, którego przyjęto z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Jak poinformował nas dyrektor Ryszard Rudnik, w tym przypadku wynik badania okazał się ujemny (pacjent nie jest zarażony koronawirusem).

Przyjęcie kolejnych pacjentów z podejrzeniem zachorowania

Tymczasem na oddział zakaźny Szpitala Rejonowego w Raciborzu przyjęto jeszcze dwie osoby, u których podejrzewa się zarażenie koronawirusem.

Personel czeka na wyniki badań tych pacjentów. Dyrekcja szpitala nie ujawnia danych na temat stanu, płci, wieku czy miejsca zamieszkania tych osób.

Kolejni zarażeni na Śląsku

W sumie w województwie śląskim zarażenie koronawirusem stwierdzono u siedmiu osób. Pięciu zarażonych to wspomnieni już mieszkańcy Rybnika, dwa kolejne przypadki odnotowano w Cieszynie.

Środki ostrożności w lecznicy

Oddział zakaźny Szpitala Rejonowego w Raciborzu jest placówką referencyjną dla powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, Rybnika, Żor oraz Jastrzębia-Zdroju. To osobny budynek, który nie jest połączony z pozostałymi oddziałami szpitalnymi oraz poradniami specjalistycznymi.

Na terenie szpitala nadal obowiązują dodatkowe środki ostrożności - wejść do lecznicy można tylko wejściem głównym, utrzymano zakaz odwiedzin. Szpital nadal przyjmuje pacjentów planowych. Takie osoby powinny pamiętać o zabraniu ze sobą rzeczy potrzebnych w trakcie hospitalizacji (ze względu na wspomniany zakaz odwiedzin i brak możliwości doniesienia tych przedmiotów przez członków rodziny czy znajomych).


Zobacz również:Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu