Piątek, 10 kwietnia 2020

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

PILNE

Na raciborskim rynku Żołnierze Wyklęci odbiją więźnia z rąk bezpieki

28.02.2020 11:19 | 3 komentarze | ż

Trwają miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po projekcji filmów o Hieronimie Bednarskim oraz Walerianie Tumanowiczu w Kinie Przemko oraz lekcjach historii w raciborskich szkołach, pora na inscenizację historyczną, bieg oraz prelekcję w raciborskiej bibliotece.

Na raciborskim rynku Żołnierze Wyklęci odbiją więźnia z rąk bezpieki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żołnierze Wyklęci na raciborskim rynku

W sobotę 29 lutego na raciborskim rynku odbędzie się inscenizacja militarna odbicia polskich więźniów z rąk Urzędu Bezpieczeństwa z udziałem grup rekonstrukcyjnych i sprzętu z epoki. Rozpoczęcie inscenizacji, w której udział weźmie grupa 30 rekonstruktorów, planowane jest na godzinę 12.00.

Dla widzów przewidziano dodatkowe atrakcje: wystawę militariów, ognisko i gorący poczęstunek grochówką.

Inscenizację poprzedzi uroczysta msza śwęta w koście pw. Wniebowziecia NMP w Raciborzu (początke o godz. 10.15).

Bieg Tropem Wilczym i Bieg Twardziela

W niedzielę 1 marca zostaną zorganizowane dwie imprezy sportowe. "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" odbędzie się tuż przed Biegiem Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej. Start biegu "Biegu Pamięci Żołnierzy Wykletych" o godz. 10.00. Dystans to 1963 m. Limit uczestników wynosi 190 osób. Zapisy prowadzone są TUTAJ.

Po "Biegu Tropem Wilczym" rozpocznie się Bieg Twardziela na dystansie 7 km.

Spotkanie w bibliotece

- W poniedziałek 2 marca zapraszamy do raciborskiej książnicy na spotkanie z reporterem specjalizującym się w historii polskiego komunizmu Piotrem Lipińskim - informuje UM Racibórz. Początek spotkania o godz. 18.00.