Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Medal na mecie. Płonia dziękuje Polowemu za wyprowadzkę otaczarni

27.02.2020 11:45 | 22 komentarze | ma.w

Radna Magdalena Kusy wystąpiła na lutowej sesji Rady Miasta Racibórz z oficjalnymi podziękowaniami prezydentowi Dariuszowi Polowemu i jego zastępcy Dominikowi Koniecznemu za przenosiny wytwórni asfaltu w PRD, z dzielnicy Płonia do Bukowa (powiat wodzisławski).

Medal na mecie. Płonia dziękuje Polowemu za wyprowadzkę otaczarni
Magdalena Kusy (z lewej) i Anna Wacławczyk radne Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kusy wystąpiła z podziękowaniem jako interpelacją. Zajęła miejsce za mównicą pod prezydium rady, podkreślając, że to z uwagi na charakter jej wystąpienia. Obecnie radni wygłaszają interpelacje z miejsca, gdzie siedzą.

Radna z Obory wyraziła uznanie swoje i mieszkańców Płoni za pracę prezydentów włożoną w sprawę wyprowadzenia otaczarni Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z dzielnicy Raciborza. - Dziękujemy, że otaczarnia nie ruszy już w tym sezonie robót na drogach - mówiła Magdalena Kusy.

Dariuszowi Polowemu dziękowała za to, że ten „nie zwodził mieszkańców”.

Dominikowi Koniecznemu, wiceprezydentowi z PiS, odpowiedzialnemu za gospodarkę komunalną i sprawy inwestycyjne, podziękowała za „podjęcie intensywnych działań”. - To jemu w dużej mierze zawdzięczamy te przenosiny - podkreśliła radna PiS.

M. Kusy doceniła też walkę mieszkańców Płoni, ich paroletnie zaangażowanie świadczące o społecznej aktywności w czasach, gdzie bywa ona rzadkością. Reprezentacja Płoni, na czele z mecenasem Krzysztofem Gradem wielokrotnie spotykała się z ówczesnym prezydentem miasta Mirosławem Lenkiem. Przyszła także na sesję rady miasta. 

Wystąpienie radnej z Obory skomentował były prezydent, obecny radny M. Lenk. Uśmiechając się, stwierdził, że medale przyznawane są na końcu. Przypomniał, że to decyzja rady miasta ubiegłej kadencji rozpoczęła proces wyprowadzki otaczarni z Płoni. - Mi osobiście zależało, żeby to była decyzja rady miasta, żeby spółka miała konkretną wytyczną - oznajmił radny Lenk. W tym momencie M. Kusy powiedziała głośno już z zajmowanego miejsca, że „dziękuje tamtej radzie”.

- Ja także dołączam się do podziękowań dla panów prezydentów, a także dla pana prezesa PRD. To się wcześniej zaczęło i trwało. Nie udało się nam przenieść otaczarni do Nowych Zagród, co próbowaliśmy zrobić. Cieszę się, że skończyło się to wyprowadzką do Bukowa - podsumował Mirosław Lenk na sesji.