Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Patrol

AKTUALIZACJA Potrącenie pieszego w Radlinie. Mężczyzna zmarł w szpitalu

25.02.2020 21:30 | 2 komentarze | juk

Na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej z ul. Mariacką w Radlinie doszło do potrącenia pieszego. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

AKTUALIZACJA Potrącenie pieszego w Radlinie. Mężczyzna zmarł w szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H dziś (25.02) około godz. 20.30 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej z ul. Mariacką w Radlinie. W jego wyniku miał zostać poszkodowany pieszy, który wymagał natychmiastowej reanimacji. Z tego powodu kierowcy jadący w stronę Rybnika, Radlina bądź Wodzisławia Śl. muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Na miejscu zdarzenia działają służby ratunkowe, a ruchem kieruje policja. 

fot. Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H


Aktualizacja: 26 lutego godz. 9.00

Jak ustalili policjanci z wodzisławskiej drogówki, 32-letni kierujący fordem jadąc ul. Rybnicką w kierunku Wodzisławia Śl., na wysokości sygnalizacji świetlnej najechał na 58-letniego pieszego przechodzącego przez jezdnię. - W wyniku zdarzenia pieszy przetoczył się po masce pojazdu i upadł na ziemię - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że ma miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe, które przeprowadziło akcję reanimacyjną mężczyzny, a następnie zabrało go do rybnickiego szpitala. - Niestety, pomimo wysiłków lekarzy jego życia nie udało się uratować - przekazuje.

Śledczy będą teraz wyjaśniać dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Niewykluczone, że pieszy był pod wpływem alkoholu, na co wskazują zeznania świadków. 32-letni kierowca forda był trzeźwy.