środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Pszów: Chleb w koszu na odchody i wszędzie dookoła [ZDJĘCIA]

15.02.2020 16:42 | 7 komentarzy | ska

Lenistwo, bezmyślność, a może po prostu głupota? Tego próbuje dociec nasz czytelnik, który w Pszowie przy ul. Jagiełły (obok wieży ciśnień) zastał bulwersujący widok. Śmietnik, który powinien służyć mieszkańcom na wyrzucanie odchodów ich pupili, w całości wypełniony był plastikami i czerstwym chlebem. Mało tego, chleb porozrzucany był też dookoła.

Pszów: Chleb w koszu na odchody i wszędzie dookoła [ZDJĘCIA]
fot. Czytelnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pszów: Chleb w koszu na odchody i wszędzie dookoła [ZDJĘCIA]

Gdyby chleb trafił do kosza, pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi, choć pojemnik (jak wskazuje naklejka) jest przeznaczony na odchody psów. - Tyle chleba zamiast w tym pojemniku, to wszystko obok. A dlaczego? Bo ktoś napchał śmieci i papieru do tego pojemnika, a wielkie damy przecież nie będą sobie brudzić rączek, aby wyciągnąć lub ubić te papierzyska - pisze nasz czytelnik, na dowód wysyłając nam zdjęcia. Czytelnik sugeruje, że plastik i papier w koszu przeznaczonym na odchody to sprawka młodzieży. Można jednak przypuszczać, że nie wszyscy potrafią przeczytać duży napis na pojemniku: posprzątaj po mnie oznaczony dodatkowo wizerunkiem psa, aby nie było wątpliwości. Chleb walający się wokół to efekt braku podstawowej wiedzy. 

Przypominamy, że czerstwe pieczywo, tak jak fusy z kawy, obierki po warzywach i owocach oraz skorupki jajek należy wrzucać do pojemnika lub worka na biodegradowalne odpady kuchenne. Taki worek lub pojemnik ma kolor brązowy. Warto podkreślić jednak, że do tego typu pojemników nie wrzucamy: opadów zielonych (liście, trawa, gałęzie), kości, resztek mięsa i tłuszczów zwierzęcych oraz odchodów zwierząt. 

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zapoznali się z zasadami segregacji śmieci odsyłamy po szczegóły na stronę Miasta Pszów, gdzie wszystko jest wyjaśnione bardzo precyzyjnie:

JAK SEGREGOWAĆ ODPADY W PSZOWIE? SZCZEGÓŁOWY PORADNIK