Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Czy będzie bezpieczniej? Kolejne wyświetlacze prędkości w powiecie raciborskim

24.01.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

Na terenie gminy Pietrowice Wielkie pojawiły się kolejne tablice monitorujące prędkość. W tym przypadku mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości nie ma, za to komunikat wyświetlający się na tablicy „chwali”, albo „gani” daną jazdę.

Czy będzie bezpieczniej? Kolejne wyświetlacze prędkości w powiecie raciborskim
Oto tablica, którą zamontowano w Kornicach. Wystarczy krótka obserwacja, aby przekonać się, że przekraczanie prędkości w tym miejscu to norma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Elektroniczne tablice pokazują, z jaką prędkością jadą samochody, z dokładnością do 1 km/h. Jeśli kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości, wyświetla się komunikat: „dziękuję”, natomiast jeśli jedzie za szybko, pojawia się napis: „zwolnij”. W ostatnim czasie zamontowano cztery takie tablice. Pojawiły się one w sołectwach Maków, Kornice i Pietrowice Wielkie. Dwie z nich zakupiło Starostwo Powiatowe, dwie pozostałe kornickie Eko-Okna. Miejscowy samorząd poniósł natomiast koszt montażu tablic, co wyniosło około 1280 zł.

Tablice mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. – Głównym celem jest prewencja, co w konsekwencji powinno wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Taką mamy nadzieję – zauważa sekretarz Pietrowic Wielkich Gabriel Kuczera.

(mad)

Ludzie:

Gabriel Kuczera

Gabriel Kuczera

Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie