środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Jest zaskoczenie! Były wiceprezydent Raciborza nowym wiceprezydentem Wodzisławia

03.12.2019 11:09 | 64 komentarze | mak

Był wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek (długoletni zastępca prezydenta Mirosława Lenka, wcześniej szef wydziału inwestycji w urzędzie i dyrektor raciborskiego szpitala) zostanie od 1 stycznia drugim wiceprezydentem Wodzisławia Śląskiego. Mieczysław Kieca wybrał go spośród 33-osobowego grona kandydatów. - Jestem od roboty - powiedział Wojciech Krzyżek.

Jest zaskoczenie! Były wiceprezydent Raciborza nowym wiceprezydentem Wodzisławia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzyżek niedawno zakończył pracę w opolskim oddziale Najwyższej Izby Kontroli. Podjął ją wkrótce po przegranych wyborach samorządowych, gdzie odpowiadał za przegraną kampanię kandydata Mirosława Lenka.

Wojciech Krzyżek będzie w Wodzisławiu odpowiadał m.in. za ochronę środowiska, gospodarkę komunalną, miejskie inwestycje i architekturę. Stawia też na poprawę jakości powietrza, chce m.in. uatrakcyjnić regulaminy przyznawania dotacji, by mieszkańcy jeszcze chętniej decydowali się na wymianę przestarzałych urządzeń grzewczych. - Sama zapowiedź "odejdźmy od węgla" nic nie zmieni, musi być odpowiednia propozycja dla mieszkańców - mówi.

Wojciech Krzyżek to nie jedyny były pracownik raciborskiego magistratu, który znalazł zatrudnienie w Wodzisławiu. Przypomnijmy, że od 1 grudnia szefem Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu jest Tomasz Kaliciak, który wcześniej pracował jako sekretarz w Urzędzie Miasta w Raciborzu.

Swoje CV wysłały 33 osoby (tylko 6 mieszkańców Wodzisławia Śląskiego). Oferty czytał tylko Mieczysław Kieca, bo zgłoszenia trafiały bezpośrednio na jego skrzynkę mailową. Prezydent Wodzisławia uważa, że taki sposób rekrutacji był dobrym posunięciem, ponieważ wielu osobom zależało na dyskrecji (bo np. są obecnie zatrudnione na innych samorządowych funkcjach). - Z tego grona zaprosiłem do rozmów kilkanaście osób - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Prezydent z przyszłym zastępcą rozmawiali ponad 2 godziny. - Rozmowa była bardzo konkretna - mówi Wojciech Krzyżek. - Pan prezydent przedstawił, jak wyobraża sobie pion, którym ma kierować przyszły wiceprezydent. Mocno mnie to zainteresowało, tym bardziej, że dotyczy tego, czym zajmowałem się do tej pory - dodał.

Krzyżek zacznie pracę w Wodzisławiu Śląskim od 1 stycznia 2020 roku. Zarobi tam prawie 10 tys. zł miesięcznie.


Wojciech Krzyżek przez 14 lat był naczelnikiem wydziału inwestycji w raciborskim urzędzie miasta. Przez 12 lat pełnił funkcję wiceprezydenta Raciborza ds. gospodarczych. 4 lata spędził w roli dyrektora naczelnego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Jeszcze w dniu ogłoszenia jego "nominacji" na zastępcę prezydenta Kiecy pozostawał w roli pracownika Najwyższej Izby Kontroli.

Ludzie:

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia