Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Wieża widokowa w Pogrzebieniu świeci nocą [ZDJĘCIA, WIDEO]

12.11.2019 09:11 | 1 komentarz | mad

Oświetlenie wieży kończy zaplanowany zakres prac w tym miejscu.

Wieża widokowa w Pogrzebieniu świeci nocą [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zgodnie z zapowiedziami wójta Kornowaca Grzegorza Niestroja nowo powstała wieża widokowa zlokalizowana przy ulicy Lubomskiej w Pogrzebieniu, tuż obok znajdującego się tam punktu widokowego, kilka dni temu została oświetlona.

Przypomnijmy, wieża jest dopełnieniem postawionego tam punktu widokowego. Inwestycja kosztowała 294 tys. zł, z czego 120 tys. zł pochodziło ze środków zewnętrznych. Oficjalne oddanie jej do użytku odbyło się pod koniec września. Wieża ma prawie 20 metrów wysokości i składa się z trzech podestów widokowych (na poziomach: 3.21 m, 6,42 m oraz 9,21 m). Budowlę wykonano z elementów metalowych na planie kwadratu w formie ostrosłupa. To pierwsza tak prezentująca się wieża widokowa w naszym regionie. Z obiektu można zobaczyć m.in. Tworków, Bieńkowice, Sudety, Pasmo Jeseników, zbiornik Racibórz, Sudół czy Studzienną. Teren jest monitorowany.

Oprócz pogrzebieńskich miejsc widokowych, na terenie powiatu raciborskiego wieże stoją również przy Meandrach Odry w Chałupkach oraz obok kościółka pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich. Kolejna powstaje w ruinach zamku w Tworkowie. Z kolei platformę wybudowano w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.