Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Marzena Korzonek wyróżniona w plebiscycie Obywatelski Sędzia Roku 2019

01.10.2019 09:13 | 0 komentarzy | ż

Prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w plebiscycie "Obywatelski Sędzia Roku 2019" za włączenie sądu w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz cykl darmowych wykładów dla mieszkańców w miejskiej bibliotece pt. "Mam prawo do..." oraz za zaangażowanie i sukcesy w budowaniu mostów między sądem o obywatelami.

Marzena Korzonek wyróżniona w plebiscycie Obywatelski Sędzia Roku 2019
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się 28 września w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie podczas konferencji "Obywatelski Monitoring Sądów 2019". Główną nagrodę otrzymała sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda – prezes Fundacji Edukacji Prawnej "Iustitia" za inicjatywę i organizację w całej Polsce "Dnia Edukacji Prawnej". Plebiscyt organizowany jest od 2015 roku przez Fundację Court Watch Polska, która zajmuje się monitorowaniem pracy sądów przez zwykłych obywateli, którzy biorą udział w rozprawach jako obserwatorzy. W plebiscycie nagradzane są pozytywne wzorce sędziów, którzy w szczególny sposób wyróżniają się godną podziwu prospołeczną postawą oraz działaniami wzmacniającymi zaufanie obywateli do wymiaru sprawiedliwości, wykraczającymi poza działalność orzeczniczą. Nie mniej istotnym elementem jest również zaangażowanie kandydatów w działania mające na celu zwiększenie wrażliwości całego środowiska sędziowskiego na potrzeby obywateli.

W kapitule plebiscytu zasiadali przedstawiciele fundacji, laureaci poprzednich edycji plebiscytu, przedstawiciele stowarzyszeń sędziowskich, organizacji pozarządowych oraz innych zawodów prawniczych, a także zastępca redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita. Gościem honorowym konferencji była amerykańska sędzia Angela McCormick Bisie, która została już trzykrotnie wybrana w wyborach powszechnych i orzeka w sądzie okręgowym w Louisville, stolicy stanu Kentucky.

źródło: SR w Raciborzu, oprac. ż

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu