środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Zobacz film z ataku nożownika na komendzie policji w Rybniku [WIDEO] [ZDJĘCIA]

23.09.2019 13:08 | 4 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 18:37

Napastnik próbował uderzyć recepcjonistkę młotkiem, przerażona kobieta zaczęła uciekać, wtedy ugodził ją nożem...

Zobacz film z ataku nożownika na komendzie policji w Rybniku [WIDEO] [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 23 września około godziny 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku. Do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek i próbował zaatakować nim recepcjonistkę. Kobieta ratowała się ucieczką, ale wtedy napastnik zranił ją nożem. Dzięki szybkiej reakcji policjanta pełniącego służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, które miał przy sobie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy.

Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna wcześniej nie był karany. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli KWP oraz policyjnych psychologów.

Pokrzywdzona przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Rodzinie pokrzywdzonej oraz interweniującemu policjantowi została zapewniona pomoc policyjnego psychologa.

źródło: KMP Rybnik, oprac. żet