Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Pożary, ranni i kilkanaście jednostek zastępów strażaków. Gorący poranek w Krzanowicach [ZDJĘCIA]

14.09.2019 13:59 | 0 komentarzy | mad

To na szczęście były tylko ćwiczenia, a ich tłem stało się RSP. W sobotni poranek 14 września w Krzanowicach zorganizowano kolejne działanie w ramach projektu "Ready To Help". – Co się dzieje? – pytali nas zdezorientowani mieszkańcy, ćwiczenia wyglądały więc realistycznie.

Pożary, ranni i kilkanaście jednostek zastępów strażaków. Gorący poranek w Krzanowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw ogień miał pojawić się w budynku gospodarczym z balami słomy, później na stacji paliw i znów w budynku gospodarczym. W zdarzeniach miały być poszkodowane osoby. Strażacy musieli działać tak, jakby to wszystko działo się naprawdę. Ich zadania polegały na ugaszeniu pożarów oraz pomocy osobom poszkodowanym. Musieli również utworzyć magistralę wodną od niewielkiej rzeczki do miejsca zdarzenia.

W Krzanowicach pojawiły się jednostki z OSP Krzyżanowice, Krzanowice, Bojanów, Tworków, Zabełków, Pietraszyn, Borucin i Wojnowice oraz JSDH Hať, Píšť oraz Rohov. Jednostki były nadzorowane przez PSP Racibórz i HZS Opava.

Były to już czwarte i ostatnie wspólne ćwiczenia taktyczne polskich i czeskich straż pożarnych zaangażowanych w realizację "Ready To Help" – projektu podnoszącego gotowość jednostek do wspólnych działań ratowniczych. Dzięki przedsięwzięciu strażacy otrzymali sprzęt, w tym wozy bojowe. Całość opiewa na ponad 1 mln euro.