środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

Rękodzieło z Zespołu Szkół Specjalnych promowało powiat raciborski

11.09.2019 09:26 | 0 komentarzy | d

W dniach 5-9 września delegacja powiatu raciborskiego, której przewodniczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przebywała w Rendsburgu (Niemcy, Szlezwik-Holsztyn), gdzie uczestniczyła w obchodach 15-lecia współpracy partnerskiej powiatu raciborskiego i Rendsburga. W tym samym terminie gościła również delegacja z miasta Haapsalu w Estonii, z którym Rendsburg świętował 30 lat partnerstwa.

Rękodzieło z Zespołu Szkół Specjalnych promowało powiat raciborski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W spotkaniu w Starym Ratuszu starosta przekazał najlepsze życzenia i upominek na ręce burmistrza Pierra Gilgenasta oraz Lauri Väliego, Przewodniczącego Komisji Planowania i Użyteczności Rady Miasta Haapsalu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta Rendsburg oraz osoby zaangażowane w powstanie i trwanie partnerstw. Delegacje odwiedziły również m.in. 70. Północnoniemieckie Targi Rolnicze i Targi Konsumentów Norla 2019.

Nad Kanałem Kilońskim, miasta partnerskie, od piątku (06.09.) do niedzieli (08.09.), prezentowały się w specjalnie przygotowanej strefie wystawowej, podczas Schleswig-Holstein Netz Cup 2019, prestiżowym, międzynarodowym wyścigu wioślarskich ósemek mężczyzn na unikalnej na całym świecie odległości 12,7 km. - Powiat raciborski promował walory turystyczne ziemi raciborskiej. Odwiedzający stoisko otrzymywali broszury informacyjne o atrakcjach powiatu raciborskiego, pamiątkowe gadżety oraz wyroby rękodzielnicze wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, a także byli częstowani raciborskimi słodyczami – relacjonują służby prasowe starosty Swobody.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. (d)

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski