środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kwitnie radlińska współpraca z ukraińskimi partnerami

12.09.2019 07:00 | 1 komentarz | juk

Na ukraińskim festiwalu pojawili się przedstawiciele z Radlina. Z kolei do „Miasta z sercem” przyjechała ukraińska młodzież. Wszystko w duchu współpracy międzynarodowej.

Kwitnie radlińska współpraca z ukraińskimi partnerami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Współpraca się rozwija

Program artystyczny to nie jedyne polsko-ukraińskie działanie. Pod koniec czerwca w Rohatyniu odbył się IX Regionalny Otwarty Festiwal Sztuki Ludowej „Pieśni Opila”. - Festiwal odbywa się co dwa lata. Jego celem jest pokazanie tamtejszej oryginalnej sztuki ludowej - mówi Barbara Magiera, burmistrz Radlina. - W tym roku reprezentacja naszego miasta na zaproszenie tamtejszych władz wzięła udział w tym niezwykłym wydarzeniu - dodaje.

Na Ukrainę pojechali: zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny, sekretarz Piotr Absalon i rzecznik prasowy magistratu Marek Gajda. Podczas oficjalnego otwarcia festiwalu radlińska delegacja podziękowała gospodarzom za dotychczasową współpracę i wyraziła uznanie dla kultywowania regionalnych tradycji i ukraińskiego folkloru. W prezencie przekazała burmistrzowi Rohatyna Siergiejowi Nasalykowi obraz autorstwa radlińskiej malarki. Z kolei dla rohatyńskiej szkoły, która prowadzi zajęcia z języka polskiego, podarowali książki, które będą pomocne w nauce polszczyzny. - Nasza wizyta w Rohatyniu cieszyła się dużym powodzeniem oraz była wyrazem dalszej chęci współpracy - puentuje Barbara Magiera.

(juk)