Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Czyste Powietrze: w Kuźni Raciborskiej powstał punkt konsultacyjny

09.09.2019 09:07 | 0 komentarzy | mad

Kuźnia Raciborska podpisała porozumienie dotyczące współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przy realizacji programu „Czyste Powietrze”, który obejmuje wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych.

Czyste Powietrze: w Kuźni Raciborskiej powstał punkt konsultacyjny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na podstawie zawartych porozumień, beneficjenci mogą składać wnioski nie tylko w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, ale także w gminach. Wyznaczeni urzędnicy przyjmować będą wnioski o dofinansowanie i dokonywać ich wstępnej weryfikacji, a także pomagać mieszkańcom przy wypełnianiu i kompletowaniu wniosku – informują w kuźniańskim urzędzie miejskim. Punkt działa od początku września.

Mieszkańcy gminy chcący uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosku w ramach programu „Czyste Powietrze”, muszą uprzednio umówić się na konkretny termin. Osobą do kontaktu jest podinspektor ds. ochrony środowiska Adrianna Kubiczak, nr tel.: 32 419 14 17 wew. 131, mail: adrianna.kubiczak@umkuznia.pl.